به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۲۶۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۱۲۶ بیمار جدید شامل ۴۱ بستری و ۸۵ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

 

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۳۹ مورد از بیرجند، ۲۴ مورد از زیرکوه، ۱۸ مورد از قاینات، از شهرستان‌های نهبندان و طبس هرکدام ۱۴ مورد، شهرستان‌های فردوس و سربیشه هر کدام ۳ مورد، درمیان ۴ مورد و از شهرستان خوسف یک مورد جدید شناسایی شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۵۶۱ تست سریع کرونا در شبانه روز گذشته ۱۳۸ مبتلای جدید شناسایی شد.

 

وی گفت: در حال حاضر ۳۲۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۵۶ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند.

 

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳ نفر وخیم است.

 

وی افزود:در شبانه روز گذشته ۸۳ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۷۵ بیمار شامل ۳۷ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۲ هزار و ۹ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

 

به گفته وی تا روز گذشته ۶۵ هزار ۱۰۷ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۳ هزار و ۱۰۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته با یک مورد جدید فوت، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۴۲ نفر افزایش یافت.

 

وی گفت: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند ۵۶ هزار و ۴۳۷ نفر رسید و تا کنون ۲۵هزار و ۶۳۷ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: