به گزارش برنا از اراک  ، سید علی آقازاده  در نشست ستاد مدیریت کرونای استان مرکزی، افزود: واکسیناسیون کرونا برنامه اولویت‌دار کشور در ایجاد و بهبود ایمنی در برابر کووید ۱۹  است و هیچ فردی از گروه‌های سنی هدف نمی‌تواند در این راستا خود را مستثنی بداند.

وی توضیح داد: تالارهای پذیرایی از شنبه هفته آتی با ظرفیت محدود و ارایه کارت واکسیناسیون برای کادر فعال بازگشایی می‌شود و  تلاش  بر این است که تا پایان آبان ماه، کودکان بالای ۱۲ سال استان نیز علیه کرونا ایمن‌سازی شوند و دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول به بالا به‌تدریج و مقاطع ابتدایی نیز از آذرماه جاری به‌صورت حضوری در مدارس تحصیل کنند.
استاندار مرکزی ادامه داد: فعالیت دانشگاه‌ها پس از انجام واکسیناسیون دانشجویان به‌صورت حضوری آغاز می‌شود و ادامه تحصیل مجازی بدون داشتن عذر موجه  تداوم نخواهد داشت و آزمون پایانی ترم دانشجویان مشروط به ارایه  کارت واکسن است.
آقازاده بیان کرد: بازگشایی استخرها، باغ وحش و همچنین آموزشگاه‌های آزاد بالای ۱۰ نفر نیز مشروط بر تزریق هر ۲ دُز واکسن است و می‌طلبد در ۲ روز آتی  بخشی از فعالیت های اقتصادی با نظارت قرنطینه هوشمند مجدد وارد چرخه فعالیت شوند و مدیران کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز تولیدی و خدماتی نیز مشمول این مهم هستند.

استاندار مرکزی یادآور شد: استان باید به‌تدریج در مسیر قرنطینه هوشمند گام بردارد و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی  مردم تداوم یابد.
آقازاده ادامه داد: انتظار می‌رود شهروندان در تعطیلات پیش رو همانند گذشته با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در آئین‌های عزاداری مشارکت کنند.
وی با بیان اینکه در استان مرکزی حدود ۷۰ درصد از جمعیت هدف واکسینه شده‌اند، گفت: این رقم سه درصد از میانگین کشوری بالاتر است و استان مرکزی از حیث انجام واکسیناسیون در زمره استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود چرا که نیمی از این تعداد ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

استاندار مرکزی اشاره کرد: حدد ۳۰ درصد آمار فوتی ها در استان کاهش یافته و  این در حالی است که میانگین فوتی کرونا در کشور با کاهش ۲۱ درصدی همراه بوده است و این مهم حاصل تعامل و همکاری ستاد مدیریت کرونای استان، دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های  اجرایی ذیربط است.
آقازاده بیان کرد: در زمینه کاهش میزان بستری نیز به‌صورت تقریبی برابر با میانگین کشوری بودیم و  میزان بستری کرونا حدود ۱۵ درصد نسبت به هفته پایانی شهریور ماه جاری کاهش یافته است.
وی افزود: چهار شهرستان تفرش، آشتیان، کمیجان و زرندیه در هفته گذشته اندکی نسبت به هفته‌های پیشین به لحاظ آمار ابتلایان و سرپایی افزایش داشته‌اند که انتظار می رود فرمانداران تمهیدات لازم را در این راستا اتخاذ کنند.

 استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: واکسن نزدن برخی از مشمولان جامعه هدف، اجحاف در حق دیگران است و انتظار می‌رود همچون گذشته تعامل و  همکاری لازم در این زمینه داشته باشند تا تمامی افراد علیه کرونا ایمن‌سازی شوند، درغیر این صورت از اهرم فشار استفاده می‌شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: