به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۲۸۷ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۹۱ بیمار جدید شامل ۱۵بستری و ۷۶ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۴۲ مورد از بیرجند، ۲ شهرستان‌های بشرویه، درمیان، خوسف، سرایان و نهبندان هرکدام دو مورد، شهرستان‌های سربیشه و فردوس هرکدام ۴ مورد، شهرستان‌های طبس و زیرکوه هر کدام ۷ مورد و از قاینات ۱۷ مورد جدید شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۶۷۱ آزمایش سریع ۱۴۰ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد.

به گفته وی در حال حاضر ۲۱۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۰۷ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر نامساعد است.

وی افزود: با ثبت یک فوت جدید تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان جنوبی به هزار و ۱۹۳ نفر افزایش یافت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۳۱هزار و ۸۷۵بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی در شبانه روز گذشته ۶۵ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در این مدت ۳۳ بیمارشمل ۱۱ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

مهدی زاده افزود: تا روز گذشته ۹۳ هزار و ۹۴ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۳۳هزار و ۳۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

به گفته وی تاکنون ۳۲ هزار و ۵۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافتند و یا در قرنطینه خانگی قرار دارند.

مهدی زاده افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۵۰۲ هزار و ۵۲۵ نفر واکسن نوبت اول، ۳۳۶ هزار و ۵۳۸ نفر واکسن نوبت دوم و ۵۱۸ واکسن نوبت سوم را دریافت کردند.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: