به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ مهدی گودرزی بعد از ظهر امروز در مجمع سالیانه هیات ورزش سه گانه استان کردستان که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: ارزیابی های فدراسیون نسبت به جمعیت استان ها انجام می گیرد و طبیعی است که کردستان به نسبت جمعیت آن پایین تر تهران قرار گیرد.

رئیس فدراسیون ورزش سه گانه عنوان کرد: فدراسیون ورزش سه گانه به دنبال این است که با اعتبارات کم کار های بزرگ انجام دهد.

او افزود: نباید انتظار داشت که رکورد هایی که در سطح دنیا به ثبت می رسد با پتانسیل های کنونی کشورمان در ایران نیز به ثبت برسد.

گودرزی با بیان اینکه شرایط بدنی ورزشکاران رشته دوومیدانی و شنا با یکدیگر تفاوت دارد، گفت: در تمامی دنیا ورزشکاران رشته سه گانه آموزش ها را از کودکی فرا می گیرند تا شرایط بدنی یکسانی را برای این رشته ها داشته باشند.

او افزود: تا زمانی که رشته سه گانه را به مردم آموزش ندهیم نباید انتظار جذب استعداد در این رشته را داشت.

رئیس فدراسیون ورزش سه گانه اظهار داشت: انتظار داریم پایگاه های آموزشی در شهرستان های فعال شوند تا بتوان ورزشکاران را از سنین پایه استعدادیابی و آموزش داد.

او افزود: فدراسیون سه گانه حضور در مسابقات را برای استان ها بسیار آسان کرده است و هیچ اجباری برای رعایت استاندارد ها در مسابقات ندارد.

گودرزی در مورد استاندارد ها گفت: اگر دوچرخه استاندارد برای حضور در مسابقات سه گانه ۲۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد ورزشکاران لازم نیست این هزینه ها را برای شرکت در مسابقات انجام دهند و با دوچرخه های عادی نیز امکان شرکت در مسابقات را دارند.

او با اشاره به اینکه آینده رشته سه گانه در کشورمان روشن است، گفت: با وجود بدهی های موجود در فدراسیون نباید کار ها بلاتکلیف بماند بلکه باید تلاش کرد تا جمعیت بیشتری را به این رشته جذب کرد.

گودرزی از فعالسازی ۱۵۰ پایگاه رشته سه گانه در کشور خبرداد و گفت: هیات های استانی که مکان این پایگاه و مجوز های لازم را دریافت کنند؛ فدراسیون سه گانه کانکس، مربی و دوچرخه را برای فعالیت به هیات ها خواهد داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: