به گزارش برنا از اراک ،  نمایشگاه بین‌المللی سنگ تزئینی ایران در فضایی به مساحت ۹۰ هزار مترمربع شامل ۲۰ هزار متر مربع فضای سرپوشیده و ۷۰ هزار مترمربع فضای باز برپا شده است.

در ۴۵۰ غرفه این نمایشگاه آخرین دستاوردهای حوزه سنگ تزئینی و نما، فرآوری سنگ‌های ساختمانی، معادن سنگ، ماشین‌آلات استخراج معدنی، قطعات و لوازم سنگ‌بری، معدن و ماشین‌آلات تخصصی و سایر صنایع وابسته سنگ به نمایش درآمده است.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در حاشیه این رخداد اقتصادی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی در این دوره نمایشگاه سنگ حضور دارند.

«بهنام نیکفر» افزود: در فضای باز این نمایشگاه ۲۰۰ معدن از ۱۳ استان کشور ۲۰ هزار تن سنگ کوپ را  به نمایش گذاشتند و بزرگترین سالن سنگ کوپ کشور در این نمایشگاه دایر شده است.

 مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران ادامه داد: داشتن فضایی مناسب برای نمایش سنگ کوپ معادن از مهمترین ویژگی‌های نمایشگاه سنگ نیم‌ور محلات است.

نیکفر افزود: اغلب غرفه‌های حاضر در نمایشگاه مربوط به واحدهای تولیدی استان مرکزی است و بقیه مربوط به دیگر استان‌های کشور یا نمایندگی‌های شرکت های خارجی است.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران اضافه کرد: رایزن‌های بازرگانی و تجار ایرانی از کشورهای آفریفای جنوبی، الجزایر، ترکمنستان، روسیه، افغانستان و ویتنام و مسئولان نمایشگاهی معتبر خارجی از کشورهای هند، ترکیه، ایتالیا و چین و حضور مجلات و روزنامه‌های بین‌المللی در این نمایشگاه حضور دارند.

نیکفر تصریح کرد: برگزاری دومین میز سنگ کشور با حضور نخبگان معدنی و مدرسان صنایع سنگ با هدف توسعه صادرات در سومین روز برپایی نمایشگاه و برپایی سمینارهای تخصصی و آموزشی با حضور صاحب‌نظران مطرح از دیگر برنامه‌های دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ است.

وی افزود: مهمترین اولویت در این نمایشگاه تلاش برای افزایش صادرات سنگ ایران است اگرچه عملکرد صنعت سنگ ایران در حوزه تولید و فرآوری قابل دفاع است اما، در زمینه صادرات عملکرد ضعیفی وجود دارد باید جبران شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: