به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، «مجتبی جوهری» در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار کرد: در رابطه با ورزش پهلوانی ایران از تاریخی چند هزار ساله بهره‌مند است و بزرگانی در این عرصه داشتیم که با توجه به ذات این ورزش، بزرگان اجتماعی و مذهبی در این ورزش صاحب نام بودند.

وی با اشاره به این که شاید بیشترین شناخت در این ورزش را مردم از پوریای ولی دارند، افزود: موضوعی که الان باید به آن توجه شود ضرورت بروزرسانی آن است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی ادامه داد: شرایطی که باید به روز باشد تا در حوزه جهانی نقش داشته باشد کمی فاصله داریم و از طرفی هم اگر به این موضوع توجه نکنیم، در ارتباط با آیندگان و حضور آنها در این ورزش نگرانی وجود دارد.

جوهری گفت: در این رابطه حدود دو سال است که برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده و تلاش کردیم و با بهره‌گیری از تجربه بزرگان و پیشکسوتان این عرصه، شرایطی فراهم کردیم که بتوان گفت این ورزش در آینده به فراموشی سپرده نمی‌شود.

وی عنوان کرد: در این رابطه یزد نقش بسیار مثبتی دارد و توانستیم از ظرفیت‌های پیشکسوتان استان یزد در تدوین این برنامه به میزان قابل توجهی استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی ادامه داد: بستری فراهم شده که استان یزد امروز یکی از بهترین استان‌ها در پیشبرد کار فدراسیون و این ورزش در سطح کشور است و توانسته در بسیاری از آیتم‌ها، رتبه‌های برتر را از آن خود کند.

جوهری با تاکید بر ضرورت توسعه کمی و کیفی این ورزش در استان‌های مختلف گفت: باید زمینه‌ای فراهم شود که وضعیت بهتری نسبت به شرایط الان که آن هم خوب است داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به بافت جمعیتی یزد و فاصله‌ای که به لحاظ آمار با جمعیت استان‌هایی از جمله تهران و اصفهان دارد، خوشبختانه امروز بیشترین ورزشکار سازماندهی شده در این استان فعالیت دارند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی تصریح کرد: یزد رتبه دوم ورزش‌های پهلوانی را در بین استان‌های کشور دارد که نشان دهنده تلاش و کوشش زیادی است که فعالان این عرصه در استان یزد دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: