به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه شنبه در جشن میلاد پیامبر(ص) در سالن آزادی سنندج، ضمن تبریک هفته وحدت به مسلمانان اظهار داشت: فرهنگ، ادب و سنت، رسوم، عادات، اخلاق، اعتقادات، ایمان، تلاش، نشاط و شادابی از ویزگی‌های مردم کردستان است.

وی به برگزاری کنگره بین‌المللی مشاهیر کُرد در سنندج اشاره و اضافه کرد: شما مردم کردستان ثابت کردید که از پشتوانه قوی در حوزه‌های فرهنگی، هنری و علمی برخوردار هستید و این افتخارات همواره در کنار شما خواهند ماند.

وزیر کشور یادآور شد: راه سربلندی، توسعه و پیشرفت کردستان در این است که فرهنگ آن را با فرهنگ ملی ایران پیوند دهیم و تاثیر گذاری آن را بیشتر کنیم، همچنانکه اگر مردم ایران از چگونگی صلابت، اصالت، صافی و صداقت تاثیرگذاری این فرهنگ مطلع باشند، قطعا کردستان در فرهنگ ایرانی جایگاه والاتری خواهد داشت.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مردم ایران اعم از سنی و شیعه هیچگاه جدا نبوده‌اند، اظهار داشت: ملت ایران اسلامی یادآور مثال واقعی وحدت در عین کثرت و کثرت در عین وحدت است.

وی هفته وحدت را یادآور همدلی و همراهی مردم ایران اسلامی دانست و اضافه کرد: آسایش کنونی کشورمان حاصل جان‌فشانی‌های شهدا است و در واقع شهیدان مشاهیر اصلی ما هستند، چرا که مشاهیر فرهنگ، هنر و ادبیان، شعرا و عالمان در دامن همین شهدا تربیت شدند.

وزیر کشور با بیان اینکه من نیز کُرد خراسان (کرمانج) هستم، چند جمله ای به لهجه کرمانجی صحبت کرد و آرزوی سربلندی برای مردم کُرد در استان های کردستان، کرمانشاه، خراسان و آذربایجان غربی و ایلام کرد و گفت: همه زیر یک پرچم زندگی می‌کنیم و تفاوتی بی سنی و شیعه و زبان‌های مختلف وجود ندارد.

این جشن با حضور اقشار مختلف و شمار زیادی از شهروندان سنندجی و دوستداران پیامبر(ص) در سالن آزادی سنندج برگزار شد.