به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی دقایقی قبل در دیدار مردمی رئیس جمهور با مردم یزد در میدان امیرچقماق اظهار داشت: مسائل مهمی مثل آب، راه‌ها، خط های ریلی، کشاورزی، اقتصاد، اشتغال و موارد مختلف دیگر مورد بحث قرار گرفته است ‌و الحمدالله قول‌های خوبی هم در ارتباط با این موارد داده شده و امیدواریم که با پیگیری‌های رئیس جمهور و هیئت دولت، زمینه عمل به همه آنها فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: از رئیس جمهور می‌خواهیم که خودشان در ارتباط با اجرایی شدن مصوبات قبلی و این سفر پیگیری کرده و با جدیت اجرای آن دنبال شود.

ناصری‌یزدی با تاکید بر اینکه لازم است مباحث فرهنگی به صورتی جدی در این سفر مورد توجه باشد گفت: اصل حرکت انقلاب بر‌اساس یک فرهنگ دینی و آرمان‌های امام حسین(ع) است، امام عزیز ما هم که در این مسیر قدم برداشتند، بر‌اساس تدین و کمال انسانی به سوی خدا حرکت کردند.

امام جمعه یزد افزود: همه ما مسئول هستیم که جامعه را به سمت مسائل دینی و به سوی خدا هدایت کنیم و حکومت‌ها باید کشور داری را بر اساس تقویت دین مردم انجام دهد و انگیزه‌ای جز هدایت مردم نداشته باشند.

وی افزود: از رئیس جمهور می‌خواهیم که در مدتی که از دوره ریاست جمهوریشان باقی مانده، به گونه‌ای تلاش کنند که هویت دینی و خدایی در مدارس و دانشگاه‌ها و سایر نهادها گسترش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد از نخبگان بسیار زیادی بهره‌مند است گفت: تقاضا داریم که رئیس جمهور بحث گنجاندن تدین، تفکر و تعقل را در آموزش کشور پیگیری کند و سطحی‌نگری از آموزش‌های ایران حذف شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: