«محمدعلی وکیلی»، عضو هیات رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در ارتباط با «تصمیم AFC  مبنی بر ممنوعیت برگزاری مسابقات در ایران» گفت: این تصمیم AFC توهین‌ به ملت ایران است. از حوادثی که در ایران رخ داده حادثه‌ای مشابه اینها در کشورهای دیگر به اشکال مختلف  و به تعدد وجود دارد. اگر بهانه چنین حادثه‌ای برای ممنوعیت بیان باشد  و چنین تصمیمی در خصوص ملت بزرگی مثل ایران اخذ شود پس با این شرایط کشورهای خلیج فارس از اساس فاقد امنیت هستند اینها که امنیت‌شان تبعی است و ناامنی‌شان هم تبعی است. 

او ادامه داد: اگر قرار باشد ایران ناامن محسوب شود هیچ کشوری در خلیج فارس دارای امنیت نیست، این یک تصمیم سیاسی است و اگر AFC در تصمیمش تجدید نظر نکند بهترین راه همین تصمیم باشگاه‌هاست که نباید در مسابقات شرکت کنند.

نماینده مردم تهران گفت: وزارت ورزش و فدارسیون باید از مسیر حقوقی اقامه دعوا کنند، پشتوانه ورزش آسیا تماشاگران ایرانی هستند و اگر قرار باشد ورزش فوتبال ایران از فوتبال آسیا جدا شود، فوتبال آسیا هیچ حرفی برای گفتن نه به لحاظ حرفه‌ای و نه به لحاظ سرمایه اجتماعی ندارد. این تصمیم یک تصمیم کاملا غیر حرفه‌ای، آماتور و سیاسی و از نظر حقوقی قابل تعقیب است.

وکیلی بیان کرد: بازی در زمین ثالث اصلا درست نیست چون تمکین به مسیر غیرقانونی و سیاسی و غیرورزشی می‌شود و تائید این مسیر غیر ورزشی به حساب می‌آید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: