به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ تیمی متشکل از نمایندگان ادارات تعزیرات ، مرکز بهداشت و دستگاه امنیتی با محوریت و دبیری حراست سازمان صمت گیلان اقدام به رصد، پیگیری و پلمب مراکز غیرمجاز تولیدات فاقد استاندارد و مجوزهای لازم در سطح استان می نمایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در سه ماه گذشته برخی از سوداگران سلامت مردم با سوءاستفاده از شرایط بوجودآمده در ایام کرونا مشابه این شرکت غیرمجاز، دست به اقدامات غیرقانونی زدند که با برخورد شدید مواجه شدند.

فرهاد دلق پوش؛ پلمب این واحد غیر مجاز را تشریح و عنوان کرد: این واحد نیز اقدام به دریافت الکل از استانهای دیگر می کرد و بدون نظارت علوم پزشکی، به صورت زیرزمینی مواد ضدعفونی تولید و در استان توزیع می کرد.

وی افزود: طبق برآورد اولیه توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو و باستناد فاکتورهای مکشوفه و اقرار متهم ارزش کالاهای توزیع شده حدودا 13 میلیارد  تومان برآورد شده است که نیاز به بررسی بیشتر پرونده دارد.

رئیس سازمان صمت گیلان، برخورد قاطع با چنین تخلفاتی را لازم و ضروری دانست و تاکید کرد: مردم شریف استان در صورت مشاهده چنین مواردی، سریعاً به سامانه 124 این سازمان و 135 تعزیرات گزارش نمایند.

دکتر دلق پوش میزان برآورد اولیه الکل مصرف شده را حدود 330 هزار لیتر اعلام کرد و گفت:  پس از کشف این واحد غیرمجاز در طبقه چهارم یک واحد تجاری در شهر رشت با دستور مقام قضایی واحد فوق پلمب گردید و متهم بازداشت و پرونده در اختیار اداره کل تعزیرات قرار گرفته است که طبق است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: