به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سرهنگ "جاور صفاری"در این خصوص گفت: با توجه به شرایط جوی در فصل پاییز و زمستان در بعضی از روزها و غالباً در ساعت‌های ابتدایی روز، رانندگان شاهد وجود مه هستند که رانندگی در این وضعیت جوی متفاوت و خطرناک است.

وی افزود: رانندگی در هوای مه آلود به مانند حرکت با چشمان بسته است زیرا در اثر مه غلیظ، تصاویر مبهم و فاصله نامعلوم شده و احتمال تصادف به شدت افزایش می‌یابد.

این مقام انتظامی بیان داشت: افراد در صورت امکان از رانندگی در شرایط مه آلود خودداری و زمانی هم که مجبور به این کار شدند با حداقل سرعت رانندگی کرده و استفاده از چراغ مه شکن و در صورت فقدان از چراغ جلو با نور پایین استفاده کنند.

سرهنگ صفاری ادامه داد: در صورت بخار کردن شیشه جلو از دستگاه تهویه خودرو استفاده شود و یا شیشه سمت راننده را مقداری پایین آورده تا بخار حاصله از بین رفته و مانع دید نگردد و با استفاده از چراغ‌ها و فلاشر حضور خود در جاده را به دیگران اعلام کنید.

رئیس پلیس راه استان گیلان در پایان اذعان داشت: رعایت سرعت مطمئنه، فاصله طولی، قرار دادن زمان بیشتر برای رانندگی و توجه به هشدارهای پلیس از مهمترین الزامات برای رانندگی در هوای مه آلود است.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: