به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ وحید پورحضرت ،فرماندار  شهرستان ماسال در راستای اهمیت ورزش همگانی و سلامت جامعه بیان کرد: ورزش همگانی در این شهرستان سابقه بیش از ۲۰ سال فعالیت را دارد و حتی افرادی به تیم ملی معرفی شدند .

وی با اشاره به  انجام فعالیت های ورزشی اعم از پیاده روی و ورزش های صبحگاهی در فضای آزاد ، پارک ساحلی، زمینهای ورزشی در شهرستان ماسال  افزود: فرهنگ ورزش های همگانی و ایجاد روحیه و نشاط در شهرستان ماسال از سالهای قبل شروع شده و روز به روز این فرهنگ در بین مردم رواج پیدا میکند به طوری که مسیر های مخصوصی برای پیاده روی خانوادگی و گروهی به طور خود جوش مشخص شده است.

فرماندار ماسال از پیوستن ورزشکاران این  شهرستان به پویش همگانی در منزل برای ورزشکاران و شرکت در لیگ تندرستی کشور بصورت مجازی از سوی شرکت کنندگان خبر داد و بیان کرد :  شهرستان ماسال در این پویش از هفته پنجم با لیگ همراه شد و توانست تعداد ۱۲۵۷ ویدئو برای فدارسیون ورزش همگانی ارسال کند و مقام چهارمی استان در ارسال فیلمهای  ورزشی  را کسب کند .

 پورحضرت با اشاره به برگزاری لیگ  مینی فوتبال محلات  در روستاها ی سطح شهرستان ماسال که همزمان با شهرستان آبادان نیز این طرح را اجرا کرد ،گفت: این شهرها جزو اولین شهرستانهایی هستند که این مسابقات را برگزار کردند .

وی همچنین  به برگزاری جشنواره بومی و محلی و سنتی و حلوا سازی اشاره داشت و افزود: این مراسمات توسط هیات ورزشهای همگانی شهرستان  با حضور مسئولین شهرستانی و استانی در سطح شهرستان برگزار شد .

فرماندار شهرستان ماسال با بیان اینکه انجام پویش های مجازی همگانی در مناسبتهای مختلف و اعزام و آماده سازی تیم چوگوی شهرستان جهت شرکت در مسابقات استانی از دیگر اقدامات و برنامه های ورزشی سال ۱۴۰۰ است ، گفت :  لازم به ذکر است مسئول کمیته ورزش چوگوی استان نیز از شهرستان ماسال است .

این مقام مسئول  به افتخارات ورزشی ماسال اشاره داشت وتصریح کرد: پهلوان  فردین معصومی ملی پوش و مدال آور المپیک سیدنی  و  افتخار کشتی آزاد گیلان اهل ماسال است و این شهرستان در ورزشهای انفرادی رشته های بوکس و دیگر رشته های ورزشی خوش درخشیده است.

وی به جهت توسعه ورزش های همگانی در سال جدید با توجه به شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: فعال کردن ورزش های همگانی در روستاها باتجهیز‌خانه های ورزش، تشکیل کمیته ورزش روستا ، بهره گیری از اماکن بلا استفاده آموزش وپرورش برای این منظور در دستور کار است .

پودحضرت  در راستای فعالیت های ورزشهای همگانی در جریان پاندمی کرونا تاکید کرد: یکی از اهداف اصلی  در هیات ورزش های همگانی، پیشبرد جامعه از درمان محوری به سلامت محوری است به خصوص پس از شیوع ویروس کرونا، جایگاه و ارزش ورزش همگانی بیش از پیش خود را نشان داده چون با تحرک و فعالیت روزانه،در  پیشگیری از بیماریها نقش بسزایی داشته است.

وی درخاتمه تاکید کرد: ورزش ، تحرک وفعالیت جسمانی  از مهمترین عوامل مبارزه با ویروس کرونا هستند.

 

خبرنگار: نوشین میربلوک

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: