به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: این طرح از 10 تیر لغایت 14 مرداد 1400 برگزار می شود.

وی افزود: مخاطب طرح نشاط معنوی دختران و پسران دانش آموز  از رده سنی 8  الی 18 سال هستند.

کاظمی پور تعمیق باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی با استفاده هوشمندانه از ظرفیت اوقات فراغت دانش آموزان و استفاده از ابزار های روز و روشهای جذاب و نو همچون ظرفیت فضای مجازی و ارتباط گیری موثر را از اهداف برگزاری این طرح عنوان کرد و گفت: زمینه سازی تربیت نسل جوان و نوجوان ، جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق و مهارت افزایی و توانمند سازی دانش آموزان در کلاس های نشاط معنوی در این طرح دنبال می شود.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی امسال به دو شکل حضوری و مجازی برگزار می‌شود، اظهار کرد: در شیوه حضوری مانند گذشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی، کلاسها در داخل بقعه با حضور اساتید و مربیان برای مخاطبین طرح برگزار می¬گردد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: در روش حضوری کلاس¬های آموزشی معارفی از جمله قرآن، احکام، آداب اجتماعی و شناخت فضای مجازی ، مهارتهای ده¬گانه زندگی مانند مدیریت هیجان و کنترل خشم ، ارتباطات موثر، حل مسئله و تصمیم-گیری، مدیریت استرس و فنی و هنری از جمله  نقاشی، خطاطی، گلدوزی، خیاطی، کار با ابزار و آموزش تعمیرات وسایل منزل در بقاع متبرکه شاخص برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای طرح شمیم خدمت در مراکز افق با هدف توانمند سازی مجاوران و زائران بقاع متبرکه و رونق اشتغال در مناطفق کم برخوردار، مهارت آموزی و توانمند سازی دانش آموزان در کلاس های نشاط معنوی به عنوان یکی از اولویت ها و برنامه های اصلی بقاع مجری طرح نشاط معنوی است.

کاظمی پور افزود: آموزش مهارت های خیاطی، نقاشی روی پارچه، آشپزی، سفره آرایی، تولید محصولات خانگی، بافتنی، تولید زیورآلات، پرورش گلهای زینتی و آپارتمانی، چرم دوزی، عروسک بافی، نمد بافی، قالی بافی و گلیم بافی، آموزش رایانه برای دختران در بقاع متبرکه مجری طرح برنامه ریزی شده است.

وی گفت: تاسیسات ساختمان، تعمیر لوازم برقی، نجاری، طراحی سیاه قلم و خوشنویسی با خودکار ،نویسندگی، معماری، آموزش ویترای، مدیریت مالی و موزش رایانه از مهارت های آموزشی در نظر گرفته شده برای پسران است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان داشت: برگزاری کلاس های اموزشی طرح نشاط معنوی تابع تصمیمات ستاد استانی مقاببله با کروان بوده و در صورت تشخیص مراجع دارای صلاحیت این فعالیت های به صورت حضوری کاهش یافته و آموزش مهارت ها در فضای مجازی دنبال خواهد شد.

وی اظهار کرد: در برگزاری طرح نشاط معنوی 70 نفر از مبلغان بومی و ۲۰ نفر از اعزامی از قم با اوقاف گیلان همکاری می‌کنند.

 کاظمی پور خاطرنشان ساخت: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از راهکارهای موثر در ایجاد آرامش و سلامت روانی خانواده و جامعه بوده و در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی ایفا می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: اگر دلسوزان نسل جوان، برای آینده سازان انقلاب اسلامی برنامه ای نداشته باشند، دشمنان این خلاء را پر کرده و آنان را به برنامه های خود مشغول خواهند کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: