به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ در پی اعزام 5 ورزشکار گیلانی به رقابتهای المپیک توکیو ، مزدا صوفی رییس هیات کاراته گیلان اظهار داشت : در رقابتهای المپیک سارا بهمنیار در رشته کاراته ، محمد رهبری در رشته شمشیر بازی ، آرمین هادی پور در رشته تکواندو ، نازنین ملایی در رشته قایقرانی روئینگ و علی آقا میرزایی در رشته قایقرانی کایاک از استان گیلان حضور دارند و کسب مدال از سوی کاروان گیلان موجب افتخار برای استان خواهد بود.

وی با یادآوری کسب مدال رشته وزنه برداری توسط مرحوم نامجو در گذشته ،گفت : کسب مدال توسط هر یک از این عزیزان پس از سالها جایگاه ورزش گیلان در کشور را ارتقاء خواهد بخشید.

وی به تلاشهای سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی  حاضر در المپیک توکیو اشاره کرد و افزود : کسب سهمیه المپیک توسط سارا بهمنیار در نوع خود بی نظیر بوده و هیات کاراته استان گیلان حامی این بانوی المپیکی می باشد و امیدواریم که خانم بهمنیار بتواند برای کشورمان افتخار آفرین شود.

صوفی تاکید کرد :شیوع بیماری کرونا و وقفه در برگزاری مسابقات جهانی و المپیک، خوشبختانه ورزشکاران ما را از آمادگی جسمانی حضور در بازیها دور نکرد و فرصتی برای ممارست و تمرین بیشتر و حضور پر قدرت در رقابت ها گردید.

وی از حمایت های اداره کل ورزش و جوانان گیلان به جهت حمایت از قهرمانان گیلانی قدردانی و تشکر کرد .

صوفی در پایان برای پنج ورزشکار گیلانی حاضر در رقابتهای المپیک توکیو آرزوی موفقیت کرد.

گفتنی است 68 ورزشکار در رشته های مختلف از کشورمان در رقابتهای المپیک توکیو حضور دارند که 5 نفر از این ورزشکاران از گیلان با بدست آوردن سهمیه ،جواز حضور در رقابتها را یافته اند.

 

خبرنگار: طاهره ریحانی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: