بانک مرکزی: کلیه تقاضاهای درهم بعد از گشایش های ارزی با عربستان و امارات تامین می شود

بانک مرکزی: کلیه تقاضاهای درهم بعد از گشایش های ارزی با عربستان و امارات تامین می شود

بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به گشایش ارزی که با کشورهای عربستان و امارات انجام شد کلیه تقاضاهای درهم از سوی بانک مرکزی تامین خواهد شد و بانک مرکزی در ایام نوروز 1402 تعطیل نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری برنا از بانک مرکزی؛ توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده است و کلیه‌ی تقاضاهای درهم تامین خواهد شد و بانک مرکزی در ایام عید نوروز ۱۴۰۲ تعطیل نخواهد بود.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است: 

«موفقیت ایران در عرصه سیاست خارجی و سیاست اولویت ارتباطات موثر با همسایگان از جمله توافق با کشورهای عربی علی‌الخصوص توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده است به طوری که در روز شنبه 27 اسفند ماه رشد عرضه درهم در مرکز مبادله منجر به مبادله 630 میلیون درهم گردید که با تداوم و رشد معاملات درهم، کلیه تقاضاهای درهمی تامین خواهد شد.

مذاکرات فشرده تیم بانک مرکزی با کشورهای مذکور و هم‌افزایی عملیاتی دستگاه دیپلماسی با تیم اقتصادی دولت، نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرده است که مکمل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی خواهد بود. دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال‌های مالی جدید، ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه‌گذاری کشورهای عربی افق‌های روشنی برای مدیریت بازار ارز در آینده نزدیک را رقم خواهد زد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی، به منظور مدیریت عملیات ارزی این توافق در ایام نوروز سال 1402 تعطیل نخواهد بود و علاوه بر این، شعب ارزی و صرافی‌های منتخب نیز در این ایام به مردم شریف ایران خدمات‌رسانی خواهند کرد.»

photo_2023-03-19_12-27-56

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اقتصادی

    اخبار برگزیده