به گزارش برنا؛ موضوع این برنامه از «هاشتاغ» شبکه العالم، آوارگی اجباری فلسطینیان محله شیخ جراح در قدس اشغالی است که توسط صهیونیست ها مجبور به کوچ از محله شان شده اند.

در این باره به ترند هشتگ «محله شیخ جراح را نجات دهید» در توییتر توسط کاربران اردنی و لبنانی اشاره خواهد شد که طی آن از دولت اردن خواسته‌اند تا اوراق مالکیت ساکنان بر واحدهای مسکونی محله‌ شیخ جراح را ارسال کند تا مالکیت آنها بر این اراضی و خانه‌های تحت اشغال اسرائیل ثابت شود.

همچنین اشاره خواهد شد؛ کاربران عرب در توییتر ضمن اعلام حمایت از اهالی شیخ جراح، تأکید کرده‌اند آنچه در این محله اتفاق می‌افتد طرحی برنامه‌ریزی شده و از قبل آماده شده برای یورش به خانه‌های فلسطینیان و تخریب آنها توسط شهرک‌نشینیان است و قضیه شیخ جراح صرفا مساله بیرون راندن ساکنان از خانه‌های‌شان نیست بلکه قضیه کرامت، مقاومت و اثبات وجود پرچم فلسطین است.

گفتنی است؛ محله شیخ جراح در سال ۱۹۵۶ به موجب توافقنامه‌ای میان یک آژانس متعلق به سازمان ملل و پادشاهی اردن ایجاد شد و درآن زمان پذیرای ۴۸ خانواده فلسطینی آواره از جنگ ۱۹۴۸ قرار گرفت اما هم اکنون دادگاه اسرائیلی مدعی آن شده است.

«هاشتاغ» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدمعین مقامی و اجرای محمد العامری، امشب 18آبان ماه ساعت 22:15 به وقت تهران از آنتن شبکه العالم پخش خواهد شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: