به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،جواد رحمتی در مراسم بهره برداری همزمان از 33 طرح آبرسانی روستایی در استان که به صورت ویدئوکنفرانس در شهرستان مراغه برگزار شد، افزود: دولت تدبیر و امید با کمترین درآمدهای نفتی و پرداخت هزاران میلیارد تومان یارانه، در اجرا و تکمیل طرح های عمرانی و خدماتی در سراسر کشور عزمی راسخ دارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون تلاش دشمنان قسم خورده ایران اسلامی، وادار کردن کشورمان به سازش در وضعیت سخت کنونی اقتصادی است که این امر با تلاش مسوولان خدوم و جوانان این مرز و بوم همانند هشت سال دفاع مقدس شکست خواهد خورد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: تلاش دستگاه های اجرایی، کاهش مشکلات و رفع محرومیت ها در مناطق مختلف است و  در این راستا، طرح آبرسانی به ۳۳ روستا در ۱۴ شهرستان این استان به بهره برداری رسیده است.

علیرضا ایمانلو ادامه داد: برای اجرای این طرح ها، حدود ۲۴ میلیارد تومان هزینه شده و زمینه بهره مندی ۶ هزار خانوار و جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفری را در مناطق روستایی فراهم ساخته است.

وی اضافه کرد: همچنین مجتمع آبرسانی سراجوی غربی مراغه نیز با حدود ۹ میلیارد تومان اعتبار و پوشش جمعیتی پنج هزار نفری از پنج روستای این شهرستان به بهره برداری رسید.

ایمانلو افزود: در حال حاضر هشت طرح آبرسانی در مناطق مختلف روستایی و شهری مراغه با بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۸۳ درصد از جمعیت شهرستان ها و ۹۰ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی از آب شرب بهداشتی بهره مند هستند.

طرح آبرسانی به ۳۳ روستای آذربایجان ‌شرقی همزمان با سراسر کشور و با دستور وزیر نیرو، به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: