به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای اداری استان که تعدادی از اعضا در محل استانداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی به صورت ارتباط تصویری در آن شرکت کرده بودند، گفت: همدلی و وحدت حاکم بر استان، مرهون همکاری و تعامل بسیار خوب مدیران دولتی و قضایی، نمایندگان استان و بخصوص راهنمایی‌های ارزنده نماینده ولی فقیه در استان است.

وی ادامه داد: به رغم مشکلات ناشی از کرونا و تحریم‌های ظالمانه غرب، روند برنامه‌های اقتصادی و فعالیت‌های عمرانی استان با قدرت ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: به برکت عنایات خداوند متعال و همدلی حاکم، هیچ مشکل امنیتی در استان نداریم و از این پس نیز امیدواریم هیچ مشکل و حاشیه خاصی در استان نداشته باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به راه اندازی مجمع مشورتی استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و تمامی مسئولان و نمایندگان سابق و فعلی استان عنوان کرد: همه با هم با یکدیگر برای توسعه و پیشرفت استان، هم پیمان شده ایم و بدون دخالت دادن نگرش های سیاسی، در مسیر تحقق این مهم تلاش می کنیم.

پورمحمدی در همین راستا ابراز کرد: بر این باور هستیم که تقویت همدلی و همراهی همه جانبه در استان، باعث انجام کارهای بزرگ و رفع بسیاری از مشکلات استان می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر تمام شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند که امیدواریم با همراهی مردم به سمت وضعیت های سفید و سبز حرکت کنیم.

وی از مشارکت تمامی دستگاه های مسئول و همراهی مردم در اعمال محدودیت های هوشمند کرونایی گفت: افزایش حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا، تلاش شبانه روزی کادر درمان و همچنین همراهی سپاه و بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی از اصلی ترین عوامل دخیل در کاهش آمارهاست وامیدواریم از این پس نیز شاهد عادی انگاری شرایط توسط مردم نباشیم.

پورمحمدی همچنین خواستار توجه بیشتر نمایندگان به بهره مندی بیشتر استان از بودجه 1400 شد و ادامه داد: تقویت سهم بودجه ای استان،نقش مهمی در پیشبرد پروژه های عمرانی و سایر اقدامات زیر ساختی و مورد نیاز استان خواهد داشت.

وی ادامه داد: تا آخرین روز و ساعت خدمت خود، برای رفع مشکلات استان و توسعه پایدار تلاش می کنیم و با حرکت در محور و مسیر اعتدال،برنامه های خود را پیش می بریم.

وی در همین راستا گفت: تمامی مدیران موظف هستند که با این رویکرد به انجام وظایف خود در سال پایانی دولت بپردازند و هر گونه قصور و کم کاری را تحمل نخواهیم کرد.

وی از عملکرد دستگاه های نظارتی در بازداشت مدیران متخلف قدردانی کرد و گفت: برخوردهای این چنینی،حاکی از رویکرد نظام برای مبارزه با فساد است که در غیر اینصورت، می بایستی هیچ خبری از برخورد با متخلفان وجود نداشت.

 استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار تسریع در تکمیل و بهره برداری از مگاپروژه های استان شد و ادامه داد: راه آهن بستان آباد- خاوران،اصلی ترین پروژه عمرانی استان است که به دلیل برخی مشکلات مربوط به نقدینگی؛ تا پایان تیرماه سال آتی به بهره برداری می رسد.

پورمحمدی همچنین با اشاره به سفر اخیر وزیر صمت به تبریز گفت: در این سفر،مسئولیت همکاری با کشورهای همسایه به استان آذربایجان شرقی واگذار شده که خوشبختانه در روزهای اخیر نیز جلساتی تخصصی در این زمینه برگزار کرده‌ایم.

وی همچنین از آمادگی استان برای راه اندازی قطب سوم خودرو در تبریز خبر داد و گفت: وزیر محترم صمت نیز موافقت خود با این موضوع را در سفر اخیر به تبریز اعلام کردند.

وی همچنین با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: برگزاری انتخاباتی سالم،شفاف و قانونی،اصلی ترین هدف ماست و از تمامی مردم و بخصوص اقشار مهم وتاثیرگذار انتظار داریم نهایت تلاش خود را برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات های آتی بکار گیرند.

تلاش برای افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه های مسئول و ارائه گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی به مردم و رسانه ها از دیگر موضوعاتی بود که استاندار در این جلسه به آن ها اشاره کرد.

حمیدرضا قاسم زاده، معاون توسعه  مدیریت و منابع استانداری نیز در این جلسه به معرفی مدیران جدید منصوب شده در استان پرداخت و به برخی از موفقیت های ارزشمند ادارات کل و سازمان های اجرایی استان در سال اخیر همچون رتبه نخست کشوری توسط اداره کل محیط زیست استان، رتبه نخست و برتر پژوهشی کشور توسط دانشگاه تبریز، رتبه نخست ملی اداره کل استاندارد، رتبه نخست کشوری توسط اداره کل نوسازی مدارس، رتبه دوم کشوری توسط اداره کل پست استان و کسب عنوان مدیرکل نمونه کشوری توسط اداره کل دامپزشکی استان اشاره کرد.

تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مدیران دستگاه های اجرایی استان نیز به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود در موضوعات مختلف پرداختند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: