به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،عملیات دال گذاری کانال ایلی سو توسط شهرداری منطقه ٣ و به همت شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان انجام شد.

داوود طالب نژاد شهردار منطقه 3 تبریز با اشاره به تخریب و نشست کانال ایلی سو بر اثر انفجار گاز طی روزهای اخیر، گفت: بامداد امروز دو بخش از کانال سرپوشیده هدایت آب‌های سطحی ایلی سو در بلوار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دال گذاری شد. 

او اضافه کرد: بخش اول محدوده مقابل کوی شهید جوانی بود که با استقرار ٩ قطعه دال بتنی به ابعاد 7/9 متر طول، ٢/٢ متر عرض و ضخامت ٦/. متری دال گذاری شد. 

او افزود: بخش دوم عملیات دال گذاری کانال ایلی سو نیز در نزدیکی چهارراه بهشتی بود که با جانمایی ٦ قطعه دال بتنی به طول ١٤ متر اجرا شد.

طالب نژاد در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: چندی پیش  انفجار لوله گاز عبوری از زیر کانال ایلی سو و پوسیدگی کانال، موجب نشست و تخریب بخشی از آن شد و عملیات دال گذاری کانال پس از طی مراحل خاص تولید دال های بتنی و نیز رعایت آیین نامه های فنی تولید بتن برای رسیدن به مقاومت مخصوص، در شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان تولید و در سریع ترین زمان ممکن اجرا شد. 

گفتنی است این عملیات دال گذاری پس از جایگزینی لوله گاز و همچنین مرمت در کف و دیواره کانال، کاتر زنی و تخریب آسفالت بالشتک دال ها روی دیواره ها انجام گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: