به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر با اعلام این خبر افزود: تبریز که در زمان های نه چندان دور به باغ شهر مشهور بود، به دلیل بی توجهی های چند دهه اخیر، از سطوح سبز آن به طور چشمگیری کاسته شده است. بر این اساس در دوره جدید مدیریت شهری، عزم خود را برای جلوگیری از تغییر کاربری فضاهای سبز، توسعه کمّی و کیفی فضای سبز تبریز با افزایش تعداد پارک های محله ای و جلوگیری از نابودی باغات تبریز و احیای باقیمانده آنها جزم کرده‌ایم.

شهردار تبریز با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی شورای اسلامی تبریز به عنوان سال فضای سبز اظهار کرد: تشکیلات قضایی استان نیز در راستای اهداف عالی شهرداری در حوزه فضای سبز و هم­دوش و همراه با مجموعه خدوم و اندیشمند و تلاشگر و دلسوز فضای سبز تبریز، با تشکیل جلسات هماهنگی و همفکری با مسئولین فضای سبز این کلانشهر، سازوکار اجرای مجازات های سبز را مهیا کرده است.

ایرج شهین باهر ادامه داد: در این شیوه، قضات محترم با استفاده از تکالیف قانونی مرتبط و اختیارات قضایی خود در صدور احکام، تهیه و کاشت درخت در سطح شهر را جایگزین مجازات های حبس یا جزای نقدی می کنند  که این احکام تحت نظر سازمان سیما، منظر و فضای سبز تبریز، اجرا و به تشکیلات قضایی استان گزارش می شود.

شهردار تبریز ضمن قدردانی صمیمانه  از تشکیلات قضایی استان و شخص رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی، اظهار امیدواری کرد با عزم و نهضت عمومی، بتوانیم در کوتاه مدت، کمبود تعداد درختان تبریز را جبران کرده و شهری سرسبز و با نشاط و شاداب، به همشهریان عزیز و فهیم تبریز تقدیم کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: