به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، در متن این پیام آمده است: روز مهندس در ایران، یادآور خاستگاه دانش مهندسی در قرن پنجم و پیشینه علمی کشورمان در سده‌های گذشته است که پایه و اساس بسیاری از طرح‌های مهندسی در حوزه‌ها و دوره‌های مختلف تاریخی است.

دانش مهندسی، نه تنها علم اندازه‌گیری و تعیین حجم اجسام، بلکه تلفیق علم و نبوغ افراد در ساخت جامعه‌ای شکیل و متوازن است. به عبارتی دیگر، مهندسین جامعه در واقع نابغه‌هایی هستند که خلاقیت و نوع‌آوری را به دانش مهندسی گره زده و در تسهیل زندگی روزمره و پیشرفت امور پیشقدم هستند.

روز مهندس، روز پاسداشت خلاقیت، نوع‌آوری و ابتکار عمل نزد مهندسینی است که تار و پود زندگی شهری را با بهره‌گیری از دانش علمی خود در هم تنیده و جامعه‌ای فراخور نام ایران عزیزمان ساخته‌اند.

مدیریت شهری تبریز به فراخور وظایف ذاتی خود، پیشرو در بهره‌مندی از دانش مهندسی بوده و با جذب مهندسین متخصص و خلاق شهر، اقدام به تعریف پروژه‌هایی با بیشترین بازدهی در سطح شهر کرده است.

اینجانب به عنوان عضوی از سازمان نظام مهندسی کشور، ۵ اسفند سالروز میلاد خواجه‌نصیرالدین طوسی و روز مهندس را بر تمامی فعالین این عرصه، به خصوص همکاران مهندس در مجموعه بزرگ شهرداری تبریز تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم در سایه تلاش این عزیزان که از توان علمی و تخصصی بالایی نیز برخوردار هستند، شاهد شکوفایی و توسعه پایدار تبریز در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، باشیم.

ایرج‌شهین باهر

شهردار تبریز

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: