به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم  در دیدار جمعی از اعضای هیات رییسه، هیات نمایندگان و دبیرکل اتاق تبریز با وی با تبریک سال جدید گفت: امیدواریم در سال جدید، روح مهربانی، صمیمیت، برادری و همدلی در جامعه و در بین مردم، مسئولان و اهالی صنعت دمیده شود. 

وی با اشاره به نامگذاری شعار امسال توسط مقام معظم رهبری گفت: چندین سال است که شعار سال مربوط به  موضوع اقتصاد و تولید است چرا که مقام معظم رهبری به خوبی سرمنشا مشکلات را می شناسند و این امر نشان از ذکاوت و هوشمندی، درایت و دوراندیشی ایشان است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: اگر زمانی که ایشان، موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح می کردند، اقدام به بررسی راهکار مشکلات اقتصادی می کردیم، قطعا تاکنون توانسته بودیم به موفقیت های بیشتری در حوزه اقتصادی دست یابیم.

وی با تاکید بر لزوم باور به ضرورت و اهمیت تولید ملی بر اساس ظرفیت های علمی و فناوری کشور گفت: تا زمانی که به تولید داخل، باور نداشته باشیم، پیشرفتی نخواهیم داشت که در این راستا باید به تولید داخل اهمیت داده شود.

آل هاشم با اشاره به پیشنیاز دیگر در حوزه تولید گفت: بهره مندی از روحیه نوآوری، خلاقیت و پرهیز از روحیه تقلید دیگر پیش نیاز مورد نظر است. باید از فکر جوانان و نوآوری های آن ها حمایت کرده و از آن، بیشتره بهره را ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان، اعتقاد جدی به تولید محصول باکیفیت را از دیگر پیشنیازهای کار صنعتگران دانسته و گفت: بهترین مسیر سودآوری و برترین تبلیغ، ارتقای کیفیت محصولات است چرا که اگر شاهد محصولی باکیفیت نباشیم، خریدار به دنبال مارک خارجی کشیده می شود.

آل هاشم، باور به نظارت درون صنفی را از دیگر ضروریات مورد نظر دانسته و گفت: شناسایی و تبلیغ مزیت های نسبی فرهنگی نیز از دیگر موارد لازم است مثلا تولید چادر با وجود اینکه یکی از نمادهای فرهنگ ایرانی محسوب می شود، مهجور مانده است. 

وی همچنین بر لزوم توجه، احترام، تکریم و برقراری ارتباط با مشتری تاکید کرده و گفت: کسب ایده ها، نظرات، انتقادات، پیشنهادات برای افزایش کیفیت و جذابیت بیشتر محصولات لازم و ضروری است. 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: امیدواریم امسال شاهد شکوفایی تولید در بین تولیدکنندگان و اهالی صنعت استان باشیم که امادگی لازم را داریم که موانع شناسایی شده بر سر راه تولید را از طرق مختلف پیگیری کنیم. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: