به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، قاسم جعفروند، گفت: گردشگری شیلاتی یکی از بخش‌های کارآمد و با ظرفیت صنعت شیلات استان محسوب می‌شود که آذربایجان شرقی با دارا بودن اراضی و مزارع پر رونق ظرفیتی بی‌نظیر در این حوزه را دارا است و طی یک سال اخیر با آغاز فعالیت چند مرکز گردشگری شیلاتی در استان، شاهد رونق این بخش خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد ارس و حاشیه جاده مرزی جلفا_سیه رود از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار است، بنابراین پرورش دهندگان این منطقه می‌‌توانند با هماهنگی این مدیریت نسبت به اخذ مجوز گردشگری شیلاتی اقدام کنند و در این راستا شیلات نیز حمایت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

وی اظهار کرد: شهرستان‌های استان از جمله شهرستان‌های هشترود و چاراویماق نیز از شهرستان‌های با ظرفیت استان در حوزه کشاورزی است که رونق بخشی به گردشگری شیلاتی آن در دستور کار این مدیریت قرار گرفته و در این راستا نخستین مجوز گردشگری شیلاتی آن صادر شد.

 این مجموعه گردشگری در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع و در اراضی روستای حاجی‌کند شهرستان چاراویماق و در حاشیه رودخانه آیدوغموش ایجاد شده و عمده فعالیت آن پرورش ماهی قزل‌آلا است. با توجه به این‌که این مرکز در مسیر گردشگری به آبگرم منیشگه قرار دارد، هرساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران بوده و در فصول بهار و تابستان به عنوان یکی از مراکز شناخته شده گردشگری شهرستان به ارائه خدمات می‌پردازد.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: