امام جمعه شهرستان بستان آباد گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اصلی ترین رسالت نهادهای فرهنگی است .

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا رضوی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم بستان آباد در راهپیمایی روز قدس، پرداختن به مسائل فرهنگی به ویژه فرهنگ عفاف و حجاب را جزء رسالت های اصلی دستگاه های فرهنگی دانست و افزود: همه مردم به خصوص متولیان حوزه فرهنگ باید از هیچ تلاشی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب دریغ نکنند چرا که فرهنگ عفاف و حجاب باعث استحکام بنیان خانواده گردیده و جامعه را از آسیب های اجتماعی در امان می دارد.

وی افزود: باید بحث عفاف و حجاب در دستور کار کارکنان دستگاه ها قرار گیرد،تا با این کار در جامعه به عفاف و حجاب اهمیت بیشتری داده شود.

سیدرضا رضوی گفت: در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزشی تلقی کردن و الگوپذیری فرهنگ عفاف و حجاب، نیازمند نهادینه شدن آن در وجود افراد است، بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند است.

 لازم به ذکر است در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستان آباد مقرر شد به مناسبت هفته عفاف و حجاب مراسمی روز 21 تیر ماه 95 در محل پارک صبا همراه با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار شود.