به گزارش برنا آذربایجان غربی،استاندار آذربایجان غربی در سفر به شهرستان پیرانشهر ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف پایانه مرزی تمرچین در جریان وضعیت تردد از این محور و مسایل مربوط به آن قرار گرفت.

استاندار آذربایجان غربی همچنین در جلسه‌ای با همراهی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، فرماندار شهرستان پیرانشهر و نماینده مردم شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در محل سالن جلسات پایانه مرزی تمرچین به بررسی نحوه راه اندازی سیستمی و تبادل کالا با کارت‌های مرزنشینان، نحوه احراز هویت بصورت سیستمی و آنلاین و شروع عملیات ترخیص کالا با کارت‌های مرزنشینان پرداختند.

 استاندار آذربایجان غربی بعد از این جلسه عنوان کرد: نخستین محموله کالا از طریق کارت الکترونیک مرزنشینان از مرز تمرچین - پیرانشهر ترخیص شد.

 ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی نیز در این بازدید اظهار کرد: طرح ساماندهی ورودی و خروجی پایانه مرزی تمرچین جهت تردد روان و ایمن شامل اجرای کلیه عملیات مربوط به بهسازی مسیر‌های ورود و خروج به پایانه با برآورد اولیه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در مرحله برگزاری مناقصه است که اجرای دیوار حائل ۳ متری بتنی، اجرای فضای سبز و پیاده روسازی، احداث سایبان مسافری همراه با اجرای گاردریل را شامل می‌شود.

بعد از بازدید و جلسه استاندار آذربایجان غربی و هیات همراه در پایانه مرزی تمرچین، کلنگ زنی پروژه بهسازی و آسفالت محور زرگاری - اندیزه قطعه دوم شهرستان پیرانشهر به طول ۸ کیلومتر از کیلومتر ۴ تا ۱۲ و با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال توسط مقام عالی استان انجام گرفت.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: