به گزارش برنا آذربایجان غربی ، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربیدر جلسه بررسی برنامه‌های بازآفرینی شهرری که با حضور مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد،  با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی گسترده در خصوص طرح‌های بازآفرینی شهری گفت: مردم، اطلاع کافی در خصوص تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ندارند که باید این نقیصه با تلاش زیاد برطرف شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: این اطلاع رسانی می‌تواند زمینه سرعت بخشی به پرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده شهری را فراهم کند.

شهریاری اضافه کرد: ارتقای کیفیت زندگی در محلات هدف باید در برنامه بازآفرینی شهری محسوس و پایدار باشد و این امر باید با قدرت پیگیری شود.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: برای تحقق کامل برنامه بازآفرینی باید اعتبارات مورد نیاز نیز به طور کامل تخصیص یابد.

او با بیان اینکه تامین نیاز‌هایی نظیر مدرسه، فضای سبز و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی جزء اولویت‌های بازآفرینی شهری باشد، ادامه داد: نظارت میدانی مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی و تخصیص اعتبارات لازم برای پروژه‌های بازآفرینی و نیز سرعت بخشی به پروژه‌های شهرسازی نویدبخش جهش در این حوزه هاست.

شهریاری با اشاره به تبدیل منطقه گلمان به شهر جدید گفت: شرکت عمران شهر‌های جدید باید نسبت به سرعت بخشی به روند توسعه این شهر جدید اهتمام جدی داشته باشد.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: