به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، نادر صادقی در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان با اشاره به انتخاب بانک ملی به عنوان دبیر جدید این کمیسیون، اظهار داشت: متأسفانه برخی از بانک‌های عامل در بحث اعطای تسهیلات تولید و اشتغال بسیار ضعیف عمل کرده‌اند.

وی ضمن تأکید بر افزایش بیش از پیش سطح اعطای تسهیلات تولید و اشتغال به واحدهای تولیدی و صنعتی، خاطر نشان کرد: بایستی بانک‌ها علاقه‌مندی و توانمندی خود نسبت به جذب مشتری را هدف قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اعطای تسهیلات مربوط به کرونا توسط بانک‌ها، گفت: در این بخش بانک رفاه کارگران با ۹۰ میلیارد تخصیص و اعطای ۵۶ درصدی، بانک انصار با ۷۰ میلیارد تخصیص و ۵۷ درصد اعطا، بانک سینا با ۸۰ میلیارد تخصیص و ۴۴ درصد پرداخت و بانک صادرات با ۵۴۰ میلیارد تخصیص و ۶۷ درصد اعطا بانک‌های پیشتاز هستند.

در این جلسه موضوعاتی از جمله تعیین دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان، تسهیلات بند الف تبصره ۱۸، گزارش منابع و مصارف بانک‌های استان، تفاهم‌نامه جهش تولید فی‌مابین استانداری آذربایجان غربی و سازمان برنامه و بودجه با بانک‌های عامل، بند ز ماده ۳ برنامه ششم توسعه اقتصادی و تسهیلات مربوط به کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: