به گزارش برنا آذربایجان غربی ، مدیرعامل شرکت گفت : حداقل ۲۰ درصد مشترکان این شهرستان در قالب طرح آب امید  از آب رایگان برخوردار خواهند شد.

یداله سلطانی در راستای  اجرای طرح "آب امید"  اظهار داشت داشت: دولت در طرح آب امید تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف بهینه را دنبال می کند تا مصرف درست آب نهادینه شود. در این طرح نیز مشترکان به سه دسته خوش مصرف، کم مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند.

وی ادامه داد: براین اساس صورتحساب مشترکانی که تا یک سوم الگوی مصرف تعیین شده آب مصرف کنند مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت با بیان اینکه میزان مصرف آب در اقلیم های متفاوت کشور مختلف است، گفت: براساس آن مصوبه الگوی مصرف ماهانه ۱۶مترمکعب برای شهرستان در نظر گرفته می شود.

سلطانی ادامه داد: اگر الگوی مصرف به ازای هر مشترک ۱۶ مترمکعب در ماه در نظر گرفته و نیز متوسط تعداد خانوار  ۳.۴ نفر ،هر نفر حدود ۱۶۰ لیتر در شبانه روز  محاسبه می‌شود که این میزان مطابق شاخص‌های بهداشت جهانی برای رفع نیازهای روزانه هر فرد مناسب است.

وی خاطرنشان کرد: براین اساس مقرر شد هر مشترک اگر تا یک سوم الگوی مصرف ، آب مصرف کند، صورت حسابش مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی شود البته این موضوع شامل سکونت گاه‌های غیر دائم، باغ ویلاها و ساختمان های غیر مسکونی نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت با بیان اینکه  این طرح باعث کاهش درآمد شرکت می شود اظهار داشت: البته توقع داریم مشترکان ضمن رعایت الگوی مصرف نسبت به پرداخت بموقع قبوض  نیز اقدام کنند ، چرا که شرکت در قبال دریافت قبوض  آب بهاء مصرفی طرح های نگهداری ، تعمیر و اجرای طرح های جدید را عملیاتی می کند.

سلطانی با اشاره به حذف قبوض کاغذی آب  در قالب طرح سبز گفت: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد مشترکان قبض کاغذی دریافت نمی کنند و سعی داریم که تا پایان سال این عدد را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

مدیرعامل شرکت ، در پایان از مشترکان خواست تا با رعایت الگوی مصرف از تخفیفات طرح‌های تشویقی آب امید بهره‌مند شوند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: