به گزارش برنا آذربایجان غربی  ، مراسم اردوی جهادی خدمت رسانی با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی و مشاور امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در محل روستای مرادکندی شهرستان ارومیه برگزار شد.
 
رسول جلیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در این مراسم که در مسجد روستای مرادکندی شهرستان ارومیه و همچنین با حضور اهالی روستای جیرانلارو کشاورزان منطقه و مسئولان جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به پتانسیل‌های بخش کشاورزی استان اطهار کرد: ۲۴۵ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی با ظرفیت فراوری بیش از ۴ میلیون تن محصول خام در استان فعال است.
 
جلیلی به نبود مشکل در بحث صادرات سیب استان اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام گرفته و بهره گیری از ظرفیت کشور‌های اوراسیا برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی، روزانه شاهد صادرات ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تنی سیب هستیم.
 
وی با بیان اینکه مشارکت دراحیای دریاچه ارومیه جزو اولویت‌های کاری سازمان جهاد کشاورزی استان است، اضافه کرد: افزایش درآمد کشاورزان و توسعه کشاورزی پایداراز دیگر اهداف و اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است. توجه به حق‌آبه دریاچه ارومیه یک ضرورت است و نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرد.
 
جلیلی با بیان اینکه ارزش افزوده حاصل از تولیدات کشاورزی استان از ۶ هزار میلیارد تومان در طی سال‌های گذشته به بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، که در سایه تلاش‌ها و زحمات شبانه روزی کشاورزان و بهره برداران حاصل شده است.
 
وی با تاکید بر ضرورت توسعه کشت گیاهان دارویی کم آب بر از قبیل زعفران و کشت‌های متراکم گلخانه‌ای اضافه کرد:در جهت حمایت از دستاورد‌ها و تولیدات زنان روستایی ضروری است نمایشگاه دایمی عرضه و فروش محصولات ویژه بانوان ایجاد شود.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: زنان روستایی همپای همسران خود نقش مهمی دراقتصاد خانواده و جامعه ایفا می‌کنند.
 
جلیلی با اشاره به اهمیت بهره گیری کشاورزان از اخرین یافته‌های علمی در بخش کشاورزی و توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در اراضی زراعی و باغی بیان کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای راهکار ایجاد اشتغال پایدار در بخش کشاورزی و بهره‌وری در منابع به شمار می‌رود.
 
در ادامه مردم روستا‌های مرادکندی و جیرانلار مسائل و مشکلات خود را به صورت چهره به چهره با رییس سازمان و مدیر جهادکشاورزی ارومیه در میان گذاشتند.
 
به نمایش گذاشتن توانمندی‌های زنان روستایی این دو روستا اعم ازصنایع دستی و غذا‌های سنتی و محلی و همچنین واکسیناسیون رایگان دام‌های روستا‌های جیرانلار و مرادکندی همزمان با برگزاری اردوی جهادی خدمت رسانی از دیگر برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: