به گزارش برنا آذربایجان غربی،مصطفوی معاون سیاسی امینتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در جلسه مدیریت تجهیزات جهت مقابله با بیماری کرونا، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور، بر ضرورت تهیه و توزیع عادلانه مواد بهداشتی و پزشکی در استان تاکید کرد.

وی با اشاره به نگرانی‌های مردم در برابر افزایش شیوع این بیماری در استان گفت: نگرانی مردم قابل درک است و ما تمام تلاش خود را برای تامین مایحتاج بهداشتی و پزشکی مردم استان برای مقابله با این بیماری بکار می‌گیریم.

معاون استاندار با تاکید بر اجرای برنامه‌های مختلف توسط دولت برای کاهش و جلوگیری از شیوع این بیماری گفت: تدابیر لازم در این زمینه از جمله تعطیلی مدارس، اماکن فرهنگی، کاهش کار ادارات و ضد عفونی محل کارمندان در حال انجام است.

وی با اشاره به آمادگی تعدادی از کارخانجات استان برای راه اندازی خط جدید و تغییر خط تولید برای تولید مواد ضد عفونی در استان، گفت: در حال حاضر در سه کارخانه استان الکل و مواد اولیه تولید مواد ضد عفونی با ظرفیت بسیار بالا تولید می‌شود و مجوز‌های لازم نیز برای راه اندازی و تغییر خط تولید برخی از کارخانه جات برای تولید مواد ضد عفونی در استان صادر شده است.

مصطفوی در ادامه، ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی استان در مقابله با بیماری کرونا، خواستار تهیه و تامین مایحتاج و لوازم بهداشتی مورد نیاز برای مراکز درمانی جهت استفاده کادر درمانی و پزشکی استان شد.

وی ادامه داد: سلامتی مردم در اولویت نظام و دولت قرار دارد و دولت تمامی تلاش خود را برای بازگردان آرامش و کنترل بیماری کرونا به کمار بسته است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف پدافند زیستی در استان ادامه داد: مقابله با بیماری کرونا یکی ار نمونه‌های بارز پدافند زیستی است و ما در مقابله با بیماری کرونا باید به آمادگی بسیار خوبی بدست بیاوریم.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: