به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، مهرالله رخشانی‌مهر، با ارائه گزارشی از وضعیت تجهیز و نوسازی مدارس سراسر کشور و برخی از اقدامات این سازمان با کمک خیرین برای افزایش فضای آموزشی کشور گفت: استان‌های یزد و ایلام دارای بیشترین سرانه دانش‌آموز هستند و استان‌هایی البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و تهران دارای کمترین سرانه دانش‌آموز هستند.

وی بابیان اینکه درمجموع در۱۰ استان کشور مجموعه سرانه دانش آموزان زیرخط میانگین هستند و۲۱استان بالای خط میانگین محسوب می‌شوند، گفت: از سال ۱۳۹۶در حوزه اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور اتفاقات خوبی رخ داد و سازمان برنامه‌وبودجه اقدام به تأمین سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی این حوزه با خیرین کرده است.

رخشانی‌مهر با اشاره به برخی از اعتباراتی که برای توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته‌ شده است، افزود: چهاراستان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمان حوزه‌هایی هستند که لازم است توجه ویژه‌ای به آن‌ها برای افزایش سرانه دانش‌آموزی صورت بگیرد و خوشبختانه خیرین نیز در آنجا حضور دارند.

وی افزود: کمک خیرین در سال ۱۳۹۸به استان سیستان و بلوچستان ۷۰میلیارد تومان بود که در سال ۱۳۹۹به ۱۸۰میلیارد تومان ارتقاء یافته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ادامه داد: استان تهران جز مناطق با سرانه پایین است و ۳۰۰میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۳۹۹فقط از سوی خیرین در نظر گرفته است.

وی تصریح کرد: دولت هم سهم خود را در پروژه‌های مشارکتی از۲۰۰میلیارد تومان سال ۱۳۹۶به ۲۳۵۰میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹افزایش داده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: