به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، علیرضا کاظمی، در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری علمدار "یادواره شهید حاج قاسم سلیمانی" در کرمان، با ارائه گزارشی از اقدامات آموزش و پرورش در خصوص  ترویج مکتب شهید قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در اولین قدم سیاست‌ها و راهبردهای کلان در ترویج شخصیت و مکتب شهید سلیمانی را در شش محور اجرا یی کردیم.

وی ادامه داد:  توجه به نقش الگویی - تربیتی شهید سلیمانی و توجه به ابعاد معنوی، ولایت پذیری، رفتار و سبک تربیتی ایشان، تبیین اهمیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در ابعاد مختلف، توسعه و ترویج تفکرات شهید در مواجهه با استکبار و بهره مندی از همه ظرفیت های آموزش و پرورش در گسترش تفکر  این شهید  مقاومت  از جمله محورهای مذکور است.

کاظمی، توسعه و ترویج گفتمان مقاومت و چارچوب های مکتب  سلیمانی را از مهم ترین سیاست های آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: در این راستا اقدامات مهمی در سطح کشور شکل گرفت که ازجمله می توان به؛ راه اندازی پویش‌های دانش آموزی از سوی اتحادیه انجمن های اسلامی، سازمان بسیج دانش آموزی و سازمان دانش آموزی کشور (پویش نسل سلیمانی) اشاره کرد.

وی  از نامگذاری  بیش از 100 مدرسه به نام شهید سلیمانی خبر داد و اظهار کرد: تهیه میثاق نامه با شهید سلیمانی، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری علمدار به میزبانی استان کرمان، نامگذاری کلاسها و فضاهای آموزشی تربیتی در سراسر کشور به نام شهید سلیمانی از دیگر اقداماتی بود که در آموزش و پرورش صورت گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:  ترجمه و نشر خاطرات شهید سلیمانی، بازخوانی خاطرات و وصیت نامه شهید در قالب کتاب خوانی و برنامه های محتوایی، ورود به حوزه تالیف کتاب درسی در سازمان پژوهش و تولید کتاب «سرباز وطن» و راه‌اندازی صفحه «سرباز وطن» در شبکه شاد با بیش از 15 میلیون کاربر از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد:  در جشنواره علمدار باتوجه به محدودیت زمان 12 رشته را مشخص کردیم که برای معلمان و دانش آموزان ابتدایی و متوسطه به طور جداگانه طراحی شد و  اکنون مصمم به دائمی کردن این دبیرخانه  و تسری دادن موضوعات جشنواره، در بخش هایی مثل فیلم و داستان و ...  هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: