به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ کارآگاه خیراله دولتخواه در تشریح این خبر گفت : ساعت 22:40 دهم فروردین ماه مرد جوانی طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از زورگیری راننده و 3 سرنشین یک دستگاه خودروی پراید در محدوده تهرانسر اعلام شکایت کرد.

او بیان داشت: پرونده با موضوع سرقت بعنف ( سرقت راننده از مسافر) تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به دستور قضائی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ دولتخواه عنوان کرد: شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت : در میدان آزادی ایستاده بودم تا سوار بر خودرویی شوم و به منزلم مراجعه کنم که یک دستگاه خودروی پراید دارای سه سرنشین جلوی پایم ایستاد و من هم پس از اعلام مقصد و تایید راننده سوار بر خودرواش شدم. پس از طی مسافتی یکی از سرنشینان خودرو با تهدید سلاح سرد، تلفن همراه ، وجوه نقد و کارت عابر بانکم را به زور سرقت و پس از دوساعت چرخاندن در حوالی تهرانسر ، مرا از ماشین به بیرون پرتاب و از محل گریختند.

او بیان کرد : کارآگاهان بدنبال اظهارات مال باخته راهی محل سرقت شدند که با انجام تحقیقات میدانی مشخص شد یکی از سارقان به نام سیامک دارای سابقه سرقت بنعف و از مجرمان سابقه دار می باشد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات، کارآگاهان متوجه می شوند سیامک بیستم فررودین ماه به جرم سرقت موتورسیکلت روانه زندان شده و در حال تحمل کیفر می باشد .

او در ادامه گفت : با انعکاس اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده متهم از زندان تحویل و به پلیس آگاهی منتقل شد و در تحقیقات انجام شده علاوه بر سرقت بعنف از شاکی به بیش از 15 فقره سرقت مشابه با همکاری همدستانش اعتراف کرد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تصریح کرد: درادامه تحقیقات پلیسی سه سارقان دسکر به نام های "مهیار"، "ناصر" و "داود" نیز در شهرستان شهریار شناسایی و در پنجم اردیبهشت ماه در یک عملیات چند ساعته هماهنگ و پلیسی دستگیر و به پایگاه پنجم انتقال یافتند.

او گفت: در تحقیقات پلیسی سیامک در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : حدود 3 ماه پیش با دیگر همدستانم که بچه یک محل هستیم باند سرقت را تشکیل دادیم و در محدوده غرب تهران پرسه زنی می کنم و پس از انتخاب سوژه وی را سوار بر خودرومان می کردیم و اموال سرقتی را بین خودمان تقسیم می کردیم.

دولتخواه گفت : با توجه به انهدام باند سرقت زورگیری مشخص شد سارقان بیشترین سوژه ها را در مناطق مختلف غرب تهران بویژه در محدوده میدان آزادی ، جاده مخصوص و آزاد راه تهران – کرج انتخاب می کردند.

این مقام پلیسی افزود: متهمان با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: