به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمدرضا مسیبزاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با تاکید براینکه تمام تلاش‌ها برای این است که نمازخوانی در مدرسه انجام گیرد از برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز به صورت غیرحضوری و از طریق ویدئوکنفرانس خبر داد که احتمالا در آذرماه خواهد بود.

محمدرضا مسیب‌زاده درباره برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز گفت: بیست و هشت اجلاس سراسری اقامه نماز هرساله با پیام مقام معظم رهبری برگزار شد و امسال و بیست و نهمین اجلاس را در دستورکار داریم.

او ادامه داد: موضوع اجلاس بیست و هفتم نماز به دستور مقام معظم رهبری مزین شدن فضای مدارس به نمازخوانی دانش‌آموزان بود، زیرا که به فرمایش ایشان این موضوع بهترین تضمین کننده جامعه است و اجلاس بیست و هفتم با این پیام برگزار شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه عنوان اجلاس بیست و هشتم مدرسه و نماز قرار گرفت، افزود: برای امسال نیز خدا را شاکریم زیرا به واسطه اهمیت موضوع و 3 رکن اساسی تربیت که مدرسه، خانه و مسجد است، عنوان و فراخوان اجلاس بیست و نهم این 3 موضوع قرار گرفته است.

مسیب‌زاده اشاره کرد: برای برگزاری هرچه بهتر اجلاس امسال پیش اجلاسیه‌ها و جلساتی تشکیل شد تا بتوانیم با کمک همکارانمان در ستاد اقامه نماز این اجلاس را برگزار کنیم. معمولا اجلاس در آذرماه برگزار می‌شود اما هنوز زمان قطعی آن تعیین نشده است اما مطلبی که مصوب است این است که اجلاس امسال به صورت غیرحضوری و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه کمک و معین برگزاری اجلاس امسال وزارت کشور است ادامه داد: اتفاق مبارکی که در سال گذشته صورت گرفت برگزاری پیش اجلاسیه‌هایی بود که در تمام استان‌های کشور قبل از اجلاس اصلی برگزار شد. تمام این تلاش‌ها برای این است که نمازخوانی در مدرسه انجام گیرد زیرا این موضوع تاکید موکد ماست، اما حضور دانش‌آموزان در نمازهای جماعت کاملا اختیاری و داوطلبانه است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: