به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ صادق خسروی، رئیس مجمع ملی جوانان کشور، با اشاره به رسمیت بخشیدن سازمان‌های مردم نهاد به خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا گفت: از زمانی که به عنوان هیات رئیسه مجمع ملی جوانان انتخاب شدیم، یکی از اهداف اصلی و اولیه ما این بود که در قدم اول بتوانیم جایگاه حقوقی مجمع ملی جوانان را تثبیت کنیم تا تبدیل به یک سازمان حقوقی غیردولتی، مستقل  و غیرسیاسی باشد.

او افزود: برای این موضوع پیگیری‌هایی را از وزارت کشور انجام دادیم و جلسات و دیدارهای مختلفی را برگزار کردیم هرچند که این موضوع، اتفاق جدیدی بود و امکان داشت با نگاه‌های سلیقه‌ای همراه باشد اما درنهایت توانستیم وزارت کشور را متقاعد کنیم تا در این مسیر همراه ما باشد.

خسروی تصریح کرد: ما توانستیم در روز ملی تشکل‌ها، پروانه فعالیت شبکه مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد را از وزیر کشور دریافت کنیم که این اتفاق  بزرگی در حوزه سازمان‌های مردم نهاد و رسمیت بخشیدن به آنها بود.

رئیس مجمع ملی جوانان کشور در ادامه گفت: در حال حاضر با این جایگاه حقوقی که سازمان‌های مردم نهاد دارند، می‌توانند تعامل سازنده با سازمان‌های مختلف برقرار کنند و هیچ مشکل حقوقی گریبان گیر آنها نشود.

او درخصوص شکل گیری شعب استانی بیان کرد: به زودی شعب استانی شبکه ملی جوانان در استانها شکل خواهد گرفت و به صورت نمایندگی فعالیت ‌ها را ادامه می‌دهند.

رئیس مجمع ملی جوانان کشور با اشاره به برگزاری انتخابات افزود: در حال حاضر هیات رئیسه مجمع ملی در حال پیگیری تشکیل و شکل گیری فرایند انتخابات دور دوم هیات رئیسه است که ان‌شاءالله با طی شدن مراحل قانونی، اصلاح اساسنامه مجمع ملی سمن‌های جوانان و ثبت نام کاندیدها انتخابات برگزار می‌شود و مدیران جدیدی روی کار می‌آیند تا به سازمان‌های مردم نهاد کمک کنند.

خسروی در پایان اظهار کرد: هنوز زمان برگزاری دقیق انتخابات مشخص نشده است چراکه نیاز به یک سری پیش نیازها از جمله تشکیل شعب استانی، دریافت شناسه ملی توسط سمن‌ها و... دارد.

انتهای پیام: 2/5

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: