به گزارش برنا؛ مصطفی مرادیضمن بیان اینکه تاکنون ۱۲۸ خانه ورزش روستایی در استان راه‌اندازی شده است، ابراز داشت: ۲۲ خانه ورزش روستایی دیگر در استان سمنان تجهیز می‌شود.

او ضمن بیان اینکه وسایلی از قبیل پینگ‌پنگ، دارت، شطرنج، طناب، توپ، فوتبال دستی و غیره در این خانه‌های ورزش روستایی وجود دارند، افزود: هدف از راه‌اندازی آن‌ها دسترسی جوانان به امکانات ورزشی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین آن‌ها است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان سمنان بابیان اینکه تعداد خانه ورزش روستایی به ۱۵۰ مورد تا پایان سال خواهد رسید، ابراز داشت: این ظرفیت وجود خانه ورزش روستایی می‌تواند به ترویج فرهنگ ورزش در مناطق روستایی استان سمنان بسیار کمک کند.

مرادی بابیان اینکه روند ساخت و تجهیز خانه ورزش روستایی در دستور کار است، در ادامه تصریح کرد: هم‌اکنون سرانه اماکن ورزشی در روستاها ۴۲ مترمربع برای استان سمنان است که خانه ورزش روستایی می‌تواند در ارتقا و توسعه آن نقش‌آفرین باشد و ضمن آن جوانان را نیز از آسیب‌های اجتماعی برحذر کند.

او بابیان اینکه دهیاری‌ها با در اختیار گذاشتن این خانه‌ها و گشودن آن‌ها بر روی جوانان می‌توانند به توسعه ورزش روستایی کمک کنند، افزود: طی سال گذشته تعداد ۸۷۳ نفر مرد و ۲۸۷ نفر زن در روستاهای سراسر استان سمنان تحت پوشش بیمه ورزشی قرار گرفتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: