به گزارش برنا؛ همواره یک از سوالات جدی در حوزه اعتیاد که سوالات زیادی را همواره پیرامون خود ایجاد می کند این است که چند درصد جامعه موادمخدر مصرف می کنند و چند نفر معتاد متجاهر در مجموع وجود دارد. طبق آمار ارائه شده از سوی مسئولین در خصوص تعداد معتادین به نظر می رسد این گونه باشد که در تهران از هر 27 نفر یک نفر معتاد است. این برآورد با توجه به جمعیت 10 میلیونی تهران می تواند تا حدودی به واقعیت نزدیک تر باشد.

مهدی مهرانگیز، معاون دادستان تهران در امور مبارزه با موادمخدر در این خصوص به خبرنگار برنا گفت: تا این لحظه 3 مرکز برای نگهداری زنان معتاد متجاهر در تهران تعبیه شده است. در منطقه 13 نیز یک مرکز با کمک شهرداری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه اندازی شد.

او افزود: این مرکز در مرحله نهایی شدن است و پس از رفع یک یا دو ایرادی که دارد آن نیز به مرحله اجرایی می رسد. این مرکز نگهداری نزدیک به 150 نفر ظرفیت دارد و می تواند تا حدودی کمبودهای این عرصه را جبران کند. تا این لحظه 450 نفر از زنان معتاد متجاهر تهران جمع آوری شده اند و در این مراکز نگهداری می شوند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: در مجموع در تهران حدود 1000 زن معتاد متجاهر وجود دارد و امروز با این طرح به مراتب کم تر شاهد زنان معتاد متجاهر در سطح شهر هستیم. 

معاون دادستان تهران با اشاره به تعدادمعتادین متجاهر در پایتخت گفت: تهران علاوه بر این 1000 معتاد متجاهر زن نزدیک به 20 هزار معتاد متجاهر مرد نیز دارد. تهران مجموعا 360 هزار معتاد دارد که به شکل های مختلف اقدام به مصرف موادمخدر می کنند.

مهرانگیز در پایان تاکید کرد: با این تفاسیر از هر 18 مصرف کننده موادمخدر در تهران یک نفر معتاد متجاهر است.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: