به گزارش برنا؛ سرهنگ جلیل موقوفه ای،  رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت:  پرونده ای مبنی بر دستگیری متهم متواری، به قرارگاه جلب محکومین و متهمین فراری پلیس پیشگیری تهران ارجاع که محتویات پرونده حاوی این بود،  خانمی با جعل اسناد مالکیت چند قطعه زمین،  آنها را به 6 خریدار فروخته و به مدت 9 سال متواری شده است. 

او با اشاره به اینکه کارگروهی ویژه ای در این خصوص تشکیل شد، بیان کرد: با رصدهای اطلاعاتی  و بررسی کلیه سرنخ های به دست آمده، ماموران این پلیس موفق شدند مخفیگاه این کلاهبردار متواری را شناسایی و در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر کنند.

 رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان اینکه متهم قبل از دستگیری نیز در صدد انجام کلاهبرداری مشابه دیگری به همین شیوه بود، عنوان کرد:  متهم پس از انتقال به مقر پلیس به جرم ارتکابی اقرار و اظهار داشت، اسناد  چند قطعه زمین را جعل و به 6 خریدار فروخته است و از بابت فروش آنها مبلغ 30 میلیارد ریال در آن مقطع زمانی به دست آورده است.

این مقام پلیسی ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را به قیمت فعلی یک تریلیون ریال اعلام و متهم پس از تحقیقات تکمیلی به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ موقوفه ای در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان برای انجام معاملات ملکی و غیر ملکی با کارشناسان مربوط مشورت، پس از انجام استعلام های لازم اقدام به تنظیم قرارداد و پرداخت ثمن معامله کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: