به گزارش برنا؛ در ششمین روز از هفته پرستار که به عنوان «پرستاری و یک قرن خدمات آکادمیک» نامگذاری شده، مراسم گشایش بنیاد علمی، فرهنگی و پرستاری استاد دکتر سادات سید  باقر مداح، «مادر پرستاری نوین ایران» با حضور جمعی از اساتید و پیشکسوتان پرستاری در دانشکده پرستاری و مامائی تهران برگزار و از مقام شامخ اساتید و پیشکسوتان پرستاری تجلیل خواهد شد.   

 سادات سید باقر مداح مادر پرستاری نوین ایران، با بیش از ۶۰ سال تلاش حرفه ای در عرصه های مختلف بالینی، آموزشی، پژوهشی و مدیریتی به عنوان نماد و افتخار پرستاری و الگوی نقش برای همه پرستاران کشور بوده و زندگی پربار و عشق بی پایان او به پرستاری از دردمندان، همواره زبانزد خاص و عام است.

او پرستار بودن را از ابتدایی ترین نقطه آغاز کرد و تا بالاترین مدارج علمی پرستاری و مدیریتی در داخل و خارج از کشور ادامه داد به گونه ای که نه تنها در حوزه پرستاری که در کل نظام سلامت کشور چهره ای آشنا و منشا خدمات بسیار بوده است.

 اهتمام ویژه وی به خدمات پیشگیری و مراقبت های پرستاری جامعه محور از رویکردهای منحصر به فردی است که در پرستاری ریشه دوانده است.

دکتر مداح علاوه بر سال ها فعالیت بالینی در بخش های بیمارستانی و مراکز بهداشت، به عنوان مؤسس دانشکده های پرستاری، استاد دانشگاه، رئیس دانشکده، معاون دانشگاه، دبیر هیات ممتحنه و ارزشیابی رشنه پرستاری، عضو شورای عالی نظام پرستاری و  مشاور معاونت پرستاری خدمت کرده و همچنان نقطه پرگار پرستاری کشور محسوب می شود.

مراسم افتتاح بنیاد پرستاری دکتر مداح به طور همزمان و زنده از طریق شبکه های اجتماعی پخش خواهد شد.

پنجم جمادی الاول روز تولد حضرت زینب کبری (س)، روز پرستار نامگذاری شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: