به گزارش برنا؛  ویروس کرونا جهش پیدا کرده و بیم آن می رود بریتانیا منشا پخش گونه مسری تری از کرونا در جهان باشد.

آنچه در ادامه می آید مروری بر مهم ترین اخبار مربوط به کرونا در رسانه های سراسر جهان است:

دو فرد دیگر از کادر درمانی بریتانیا پس از تزریق واکسن کرونای فایزر/بایونتک واکنش های بسیار شدیدی از خود نشان دادند. پیش از این دو فرد دیگر از کادردرمانی نیز با شوک بعد از تزریق روبرو شدند. محققان می گویند افرادی که حساسیت دارند این واکسن را نزنند.

«زمستان سخت» از لحاظ پاندمی کووید 19 برای نقاط زیادی در دنیا پیش بینی می شود از جمله آمریکا، ژاپن، انگلیس و ایران شمار مبتلایان روزانه در ژاپن بالاست و ممکن است بدتر هم شود.

ساکنان شهر پرجمعیت ترین شهر استرالیا یعنی سیدنی به دلیل گسترش پاندمی کرونا در این شهر تا اطلاع بعدی دیگر قادر به سفر بین ایالتی نیستند.

کنگره ایالات متحده در آستانه توافق بر سر بسته کمک 900 میلیارد دلاری برای مقابله با ویروس کرونا پس از حل اختلافات اساسی است.

بیش از شش میلیون نفر از بریتانیایی در معرض سخت ترین قوانین قرنطینه ای قرار دارند، به حدی که حتی از خانه های خود هم نمی توانند بیرون بروند.

هلند تمامی مرزهای هوایی خود را بر روی انگلیس بست. این اتفاق در پی این افتاد که جهش ویروس کرونا در بریتانیا محرز شد، جهشی که گفته می شود 70 درصد مسری تر است.

CNN از این خبر دادکه توزیع واکسن کرونای دو کمپانی فایزر و مدرنا در آمریکا احتمالا بدون مجوز سازمان و غذا داروی این کشور هم می توانستند توزیع شوند. عضو هیئت مدیره سازمان غذا و دارو این خبر را اعلام کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: