به گزارش برنا؛ محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورا با اشاره به میلاد حضرت عیسی(ع) گفت: فرارسیدن سالروز میلاد پیامبر الهی، عیسی مسیح(ع)  را به همه موحدین جهان، بویژه شهروندان مسیحی و ارمنی تهران از طرف اعضای شورای شهر تبریک می گوییم ودر سال جدید میلادی برای آنان آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

او ادامه داد: عیسی بن مریم(ع)، از برجسته ترین پیامبران خداوند است، اگر به سایر پیامبران الهی معجزه از سوی خداوند اعطا می شد، عیسی مسیح خود معجزه بود و بالاترین معجزات در جهان یعنی زنده کردن مردگان که از قدرتهای اختصاصی و انحصاری خداوند است به این پیامبر اولوالعزم اعطا گردید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مهمترین پیام مسیح برای انسان، گشودن آغوش مهربانی، مدارا و نیکی پرودگار جهان است تا انسانها نیز روابط خود بر اساس همین معیار بنا کنند و متاسفانه امروز جهان کمتر شاهد این شیوه برخورد از سوی قدرتهایی است که خویش را پیرو مسیح و مسیحیت می دانند.

محسن هاشمی در ادامه ضمن اشاره به آغاز ایام فاطمیه و گرامیداشت این ایام افزود: همچنین حادثه بهمن در کوهستان شمال تهران و درگذشت تعدادی از شهروندان تهرانی و مفقود شدن و آسیب دیدن شماری دیگر از ورزشکاران و اهالی منطقه، بار دیگر حساسیت ولزوم هشدار درباره سوانح طبیعی را نشان داد.

هاشمی اضافه کرد: عدم وجود مدیریت متمرکز وسیستم اطلاع رسانی در بحرانها وسوانح طبیعی خطری جدی برای تهران است که می تواند دهها وصدها برابر این تلفات، در وقایع پیش رو به شهروندان آسیب برساند که نیاز به تجمیع وهماهنگی دستگاههای مختلف در مدیریت یکپارچه شهری وجود دارد.

او ادامه داد: همچنین لازم است نسبت به اقدام خودسرانه ی گروهی از شهروندان در مخدوش کردن تابلوی نام استاد شجریان، تذکر داده شود.متاسفانه این اقدام با استفاده از پوشش نام شهدا انجام شد که خوشبختانه خانواده شهید فخری زاده، با اطلاع رسانی مناسب، نارضایتی خود را از اینگونه اقدامات اعلام کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: کسانیکه دغدغه ارزشها و زنده بودن نام شهدا را دارند، باید متوجه باشند که با اینگونه اقدامات غیرقانونی و ایجاد دوقطبی های کاذب، تنها به تخریب ارزشها و نام و یاد شهدا در افکار عمومی بویژه نسل جوان دست می زنند و انتظار ما از دستگاههای مسئول جهت جلوگیری از حاکم شدن هرج و مرج و شکسته شدن حریم قانون، تدابیر لازم را بکار گیرند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: