به گزارش برنا؛ علی توکلی، شهردار منطقه ١٩ با اشاره به برگزاری این کارگاه ها در راستای طرح حمایت از مدارس بیان کرد: طبق توافق صورت گرفته با آموزش و پرورش مقرر شده است تا از سامانه شاد به عنوان بستری برای اجرای برنامه های آموزشی شهرداری به صورت آنلاین و در قالب برگزاری کارگاه های آموزش شهروندی استفاده شود.

او در تشریح سرفصل های آموزشی کارگاه های آنلاین اعلام کرد: در این کارگاه ها مفاهیم مربوط به آلودگی هوا، حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و مدیریت پسماند، زیست مسئولانه شهری، پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و ایمنی و مدیریت بحران از طریق کارشناسان آموزشی شهرداری به صورت مجازی آموزش داده می شود.

به گفته توکلی طی برنامه ریزی های صورت گرفته هرماه ٢٥ کارگاه آموزشی با محوریت موضوعات عنوان شده برگزار خواهد شد.

شهردار منطقه با بیان اینکه در هر کارگاه  نزدیک به ٢٠٠ دانش آموز منطقه از آموزش ها بهره مند می شوند ادامه داد: آموزش ها براساس اولویت های اعلام شده از سوی مدارس و هماهنگی با آن ها در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم برنامه ریزی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بیش از ٥٠ هزار دانش آموز در مدارس این منطقه تحصیل می کنند که طبق برنامه ریزی انجام شده همه آن ها به عنوان مخاطبین کارگاه های آنلاین شهروندی تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: