به گزارش برنا؛ سردار کیوان ظهیری اعلام کرد: در پی شکایت اداره آب شهرستان شهریار مبنی بر تصرف غیرقانونی حریم و بستر رودخانه غربی کرج در بابا سلمان شهریار، توسط افرادی سودجو، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: در بررسی های میدانی مشخص شد افراد سودجو با تصرف40 هزار مترمربع از حریم رودخانه غربی کرج در بابا سلمان شهریار به ارزش تقریبی 400 میلیارد ریال، اقدام به دیوار کشی و با خاک ریزی وسیع و گسترده و به کارگیری ادوات راه سازی، مشغول تسطیح رودخانه بوده و قصد تغییر کاربری آن را داشتند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از بررسی دقیق این پرونده با یک سری تحقیقات گسترده پلیسی ادله و مستندات کافی را در خصوص تصرف غیرقانونی حریم رودخانه توسط این افراد را جمع آوری و با هماهنگی مقام قضائی وارد عمل شدند.

او اظهار داشت: در این عملیات که تیمی از پلیس آگاهی استان و نماینده حقوقی اداره آب و فاضلاب شهریار حضور داشتند با تخریب دیوار و موانع، حریم و بستر رودخانه، رفع تصرف شد و دو نفر در این زمینه دستگیر شدند.

سردار ظهیری با اشاره به جمع آوری مدارک و مستندات لازم و محرز شدن جرم زمین خواری و ارسال پرونده متصرفان جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای شهریار، تاکید کرد: پلیس با زمین خواران و افراد سودجو که به اراضی ملی دست درازی کنند با جدیت برخورد می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: