به گزارش برنا؛ مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای تبصره(۳) ماده (۱) اصلاحیه آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور (مصوب۹۸.۶.۲۶هیأت وزیران)، به‌منظور ایجاد فرصت‌های برابر و رویکرد حذف به‌کارگیری نیرو خارج از فضای رقابتی در فرآیند ورود به دهیاری‌ها، «دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بکارگیری نیرو در دهیاری‌ها» توسط وزیر محترم کشور به استانداران ابلاغ شد.

او ادامه داد: براساس دستورالعمل ابلاغی، بکارگیری نیرو در دهیاری، با لحاظ ساختار سازمانی مصوب و مجوزهای صادره، یک‌بار در سال قابل انجام است.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: مطابق این دستورالعمل، بکارگیری نیرو در دهیاری منوط به تطبیق وضعیت نیروی موجود با ساختار سازمانی ابلاغی، پیش‌بینی اعتبار در بودجه سالیانه دهیاری و وجود پست بلاتصدی در ساختار سازمانی بوده و استانداری موظف به انتشار آگهی از طریق رسانه‌های عمومی و پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری است.

جمالی‌نژاد عنوان کرد: افراد شرکت‌کننده در آزمون ملزم به شرکت در آزمون علمی، مصاحبه و آزمون عملی به فراخور شغل مندرج در آگهی هستند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه کمیته‌ای در سطح استان به منظور نظارت بر برگزاری آزمون تشکیل می‌شود، گفت: بدیهی است از این پس، هرگونه به‌کارگیری نیرو در دهیاری، در قالب قرارداد کار بدون تعهد استخدامی، براساس ساختار مصوب و وفق دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون امکان‌پذیر خواهدبود.

او خاطرنشان کرد: معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری مسوول حسن اجرای دستورالعمل و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ناظر عالی بر نحوه اجرای آن هستند. ممانعت از هرگونه اعمال سلیقه در بکارگیری نیرو در دهیاری‌ها و نظارت بر نحوه اجرای مفاد دستورالعمل ضروری است.

هفدهم آذر ماه دهیاری‌ها پس از ۲۲ سال از تصویب قانون تاسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور، دارای ساختار سازمانی و ضوابط تشکیلاتی مصوب شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: