به گزارش برنا؛ مجید صبوری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به آماده سازی معابر و بوستان های این منطقه برای ورود به سال جدید و استقبال از بهار گفت: در همین راستا ضمن رسیدگی به فضای سبز بوستان ها و معابر عمومی، کاشت نشاء گل در بزرگراه های این محدوده با هدف ایجاد چشم اندازی زیبا و مفرح برای شهروندان و خودروهای عبوری و نیز تعدیل هوای شهر تهران در اولویت قرار گرفته است.

او ادامه داد: در همین راستا دو فرش گل بنفشه که هر کدام به مساحت 400 متر مربع است در بزرگراه آیت اله سعیدی محدوده منطقه 19 کاشته شده، ضمن اینکه با اجرای این فعالیت در حاشیه بزرگراه آزادگان مسیر غرب به شرق، این محور نیز رنگ و بوی بهاری به خود گرفته است.

صبوری به ایجاد فرش گل در محور شقایق حاشیه بوستان بزرگ ایرانیان طی روزهای آتی اشاره کرد و افزود: این فعالیت تا بهار سال آینده در راستای آراستن شهر و ایجاد مناظر زیبا استمرار خواهد داشت.

به گفته این مسئول در طرح استقبال از بهار بیش از 200 اصله درخت روتبال نیز در مسیری به طول یک کیلومتر از ورودی شهید کاظمی تا پل شقایق کاشته شده است. علاوه براین در فعالیت های آتی 2 هزار اصله درخت در محور شهید هاشمی و 4 هزار اصله نیز در معابر محدوده منطقه کاشته می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: