به گزارش برنا؛ مهم ترین اخبار اجتماعی طی 24 ساعته گذشته به شرح ذیل است.

برنا بررسی می‌کند؛

آشفته بازار تابلوهای تبلیغاتی در پایتخت/ درآمد واقعی تبلیغات در تهران چقدر است؟

بیلبوردهای و تبلیغات شهری تهران همیشه خبر ساز بوده‌اند اما این بار عدم شفافیت سازمان زیباسازی در اعلام درآمد واقعی و امتناع این سازمان از انتشار میزان درآمد خود در سال 99 شائبه‌های زیادی را ایجاد کرده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خبر داد:

تشکیل ۱۵ بازارچه مرزی در 4 استان مرزنشین/ اختصاص 20 درصد از فروش سوخت به مرزنشینان و کولبران/ معافیت‌های گمرکی برای کولبران ایجاد می‎‌شود

حسین ذوالفقاری گفت: در حال حاضر با تصویب دولت ۱۵ بازارچه مرزی در ۴ استان مرزنشین تشکیل شده تا ساماندهی کولبران به صورت رسمی و در چارچوب قانون آغاز شود.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد:

آمادگی برگزاری اردو در مناطق زرد و آبی به شکل حضوری را داریم/ به ستاد کرونا نامه ارسال کردیم/ هدف ارتقای مهارت آموزی در بین دانش آموزان است

علی رمضانی تگفت: در حوزه برگزاری اردوها چندین نامه به ستاد مقابله با کرونا ارسال شده و آمادگی داریم تا اردوها را به مناطق زرد و آبی به شکل حضوری برگزار کنیم.

معاون وزیر علوم مطرح کرد:

استقبال زنان کارمند از دورکاری/ هنوز گزارش رسمی از روند دورکاری کارمندان گزارش نشده است

محمدتقی نظرپور گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده دورکاری و آموزش مجازی موجب کاهش هزینه‌های ثابت، جانبی و کاهش هزینه‌های انرژی و نگهداری، آزادی عمل در فعالیت‌ها، بهره‌مندی از سلامت بیشتر، ایجاد تعادل بیشتر بین زندگی و هم‌پوشانی، کمک به کاهش هوا و کاهش ترافیک ، کمک به معلولان و ناتوانان و بانوان باردار است.

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

افتتاح 286 پروژه تعاونی در کشور/8301 اشتغال ایجاد ‌شد

286 پروژه تعاونی در سراسر کشور به صورت مجازی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی مطرح کرد:

ورود توده بارشی به کشور/ احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی شهری در سراسر کشور / دمای هوا کاهش پیدا می کند

صادق ضیاییان گفت: احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها وجود دارد، طبیعتا آبگرفتگی شهری هم رخ می‌دهد. بارش‌های حجیم در استان لرستان پیش‌بینی می‌شود.

وزیر بهداشت:

فوق تخصص و ژنرال تربیت کردیم اما سرباز نداریم/ لزوم تجدید نظر در بهره وری سیستم آموزش و درمان

سعید نمکی با اشاره به اینکه باید در بهره وری سیستم آموزش و درمان تجدید نظر کنیم، گفت: باید منابع در بخش های دیگر وزارت بهداشت ساماندهی شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا مطرح کرد:

اجرای طرح اصناف دوست دار سلامت در فسا/ نظارت برخط راهی برای کنترل پروتکل های بهداشتی

کرونا سبب شد تا بسیاری از اصناف آسیب دیده و دچار مشکل شوند و معیشت آن ها تحت تاثیر قرار گیرد. در راستای سامان دهی این حوزه و جلوگیری از آسیب به کسبه، طرح اصناف دوست دار سلامت در شهرستان فسا به مرحله اجرا درآمد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت:

برخورد با معاملات فردایی/ کشف 220 هزار لیتر سوخت قاچاق طی 48 ساعت گذشته/ رشد کشفیات زمین خواری در سال جاری/ کشف و ضبط یک میلیون و 300 هزار دستگاه گیرنده ماهواره قاچاق / راه اندازی پلیس تخصصی گمرک در تهران به زودی

سرهنگ علی ولی پور گودرزی گفت: ما با معاملات فردایی نیز برخورد می کنیم. باید توجه داشت که معاملات کاغذی و فردایی جرم است و همواره ما در این عرصه برخورد می کنیم. معاملات فردایی همواره با هدف افزایش نرخ ارزها است و با آن برخورد می شود.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد:

آمادگی برگزاری اردو در مناطق زرد و آبی به شکل حضوری را داریم/ به ستاد کرونا نامه ارسال کردیم/ هدف ارتقای مهارت آموزی در بین دانش آموزان است

علی رمضانی گفت: در حوزه برگزاری اردوها چندین نامه به ستاد مقابله با کرونا ارسال شده و آمادگی داریم تا اردوها را به مناطق زرد و آبی به شکل حضوری برگزار کنیم.

وزیر آموزش و پرورش:

سند تحول ۲۰۳۰ جایگاهی در نظام آموزشی کشور ندارد

حاجی میرزایی گفت: اینکه تاکید داریم سند ۲۰۳۰در جایگاهی ندارد چون ما به دنبال تربیت قرآنی هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی ۸۰۱۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ فوت ۸۹ بیمار دیگر

سیما سادات لاری از شناسایی ۸۰۱۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی شبانه روز گذشته خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

امروز 286 پروژه تعاونی در کشور افتتاح شد/برخلاف سایر دولت ها در روزهای پایانی حرکت خود را سریع تر کردیم/ باید براساس قانون به سهم 25 درصدی تعاونی‌ها در اقتصاد کشور برسیم

محمد شریعتمداری گفت: باید نظرات مردم را درخصوص فعالیت تعاونی بدانیم و ضعف های خود را جستجو کنیم از طرف دیگر باید کار پژوهشی انجام دهیم تا به سهم 25 درصدی تعاون ها در اقتصاد که در قانون آمده است، برسیم.

برنا گزارش می دهد؛

سرنوشت تلخ خرس های ولنتاین/ سرمایه داری با ما چه می کند؟

در نگاه نخست نمی توان ولنتاین را در راستای نزدیکی انسان ها در برهه ای از زمان که فاصله ها، مهربانی های گذشته را درنوردیده است و بشر بیش از گذشته طعم تنهایی را احساس می کند، ناخوشایند تلقی کرد اما نگاهی دقیق تر نشان می دهد که این روزها به گورستانی بدل شده تا هزینه های هنگفت پیرامون آن، آرزوهای جوانان بسیاری در طبقات مختلف را در خود دفن می کند.

رویدادملی دانش آموزی مسئولیت ملی مقابله با تغییر اقلیم

سازمان حفاظت محیط زیست ، رویدادملی دانش آموزی مسئولیت ملی مقابله با تغییر اقلیم را با موضوع تغییر اقلیم برگزار می کند.

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج - تهران

ترافیک در آزادراه قزوین-کرج حدفاصل استاندارد تا پل فردیس و در محور شهریار-تهران محدوده‌های شهرقدس و زرنان سنگین است.

هوای تهران همچنان قابل قبول است

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۸۹ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است.

شنبه منتظر باران باشید

سازمان هواشناسی با اعلام بارش ۴ روزه برف، باران و وزش باد شدید در اکثر مناطق، از ورود سامانه بارشی جدید طی شنبه هفته آینده به کشور خبر داد.

هشدار پلیس فتا در خصوص انتشار غیر مجاز آثار سینمایی

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به اینکه هر گونه بهره برداری یا انتشار غیر مجاز آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین شده جرم است، به متخلفان حوزه هنری نسبت به پیامدهای زیان آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: