به گزارش برنا؛ علی امام، مدیرعامل شرکت مترو در این خصوص گفت: ایستگاه میدان قیام در منطقه 12 واقع شده و به دلیل همجواری با بازار بزرگ تهران، خیابان‌های ری، مولوی، بلوار قیام و سه‌راه امین‌حضور (خیابان ایران) جزو محدوده‌های جاذب سفر پایتخت محسوب می شود. برای ساخت این ایستگاه210 میلیارد تومان در بخش‌های ساختمانی، تاسیسات و تجهیزات هزینه شده است.

به دنبال افتتاح ایستگاه مترو میدان قیام و جمع‌آوری کارگاه پروژه، یک اتفاق مهم دیگر نیز در این محدوده رخ خواهد داد؛ در واقع حدود یک کیلومتر از بلوار قیام پس از حدود 5 سال آزاد سازی شده و با احداث مسیر دوچرخه‌سواری و ایستگاه اتوبوس‌های تندرو، این بلوار مجدداً به قلمرو عمومی شهر بازخواهدگشت.

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه با اشاره به افتتاح ایستگاه دولاب که در منطقه 14 قرار دارد، افزود: ایستگاه دولاب بین ایستگاه های آهنگ و 17 شهریور قرار داشته و در هم‌افزایی با این ایستگاه‌ها و همچنین ایستگاه‌های امیرکبیر و میدان قیام، شرایط دسترسی اهالی جنوب شرق تهران، خصوصاً شهروندان محله تاریخی دولاب به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهند کرد.

این ایستگاه با هزینه ای بالغ بر 200 میلیارد تومان ساخته شده و دسترسی خط 7 به بزرگراه امام علی (ع) و بالعکس را امکان پذیر کرده است.

امام در پایان صحبت های خود بر این نکته تاکید کرد که در مورد هر دو ایستگاه میدان قیام و دولاب، تسهیلات مخصوص و ویژه افراد کم توان جسمی و حرکتی نیز مورد اقدام قرار گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: