به گزارش برنا؛ مدارک رسمی می‌گویند که این مشکل، از نقص در قطب مثبت باتری این خودروها ریشه می‌گیرد. این نقص می‌تواند دو نتیجه در پی داشته باشد، متوقف شدن خودرو از حرکت یا آتش سوزی! دفتر تحقیقات نقایص فنی خودروها در NHTSA، تاکنون 11 شکایت با مضمون وجود این نقص، دریافت کرده است.

همچنین تعدادی گزارش هم از احتمال وجود این ایراد در چند دستگاه راو 4، انتشار یافته است. حتی در چهار مورد از گزارش‌ها، از بروز جرقه و آتش که به اطفا ختم شده، خبر داده اند.

سازمان NHTSA علت وقوع این مشکلات را نصب نادرست باتری یا جابجایی غلط به علت تعمیرات، عنوان کرده است. البته هنوز تعداد آتش سوزی‌ها کمتر از حد مورد انتظار بوده است و تحقیقات میدانی و فنی کارشناسان آمریکایی، ادامه دارد. از 11 شکایت عمومی که به دست این سازمان رسیده، یکی از آنها متعلق به راو 4 هیبرید است.

مالک این خودرو گفته که چراغ چک موتور، زمانی که با سرعت 50 مایل بر ساعت در حال حرکت بوده، روشن شده است. در همین حین، دود سفیدی از کناره‌های کاپوت بیرون آمده و سپس شعله‌های آتش زبانه کشیده اند. بر اثر این حادثه، عملا آن کراس اوور به نابودی کشیده شده و از بین رفته است!

شایان ذکر است که ارزیابی‌های اولیه لزوما به معنای اعلام فراخوان قطعی از سوی کمپانی سازنده نیست. این تحقیقات مقدماتی صرفا جهت بررسی علت نقص فنی شایع شده در راو 4های نامبرده انجام می‌شوند تا از بروز حوادث بیشتر، جلوگیری به عمل آید. مدیر ارتباطات بخش ایمنی و کیفیت محصولات تویوتا هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و گفته است: «تویوتا از تحقیقات NHTSA آگاهی دارد و برای رفع نقایص پیش آمده، در حال همکاری با این سازمان است.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: