به گزارش برنا؛ علی توکلی شهردار منطقه بیان کرد: پس از بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه در ساختمان ستادی این شهرداری، فاز دوم این پروژه با بررسی فنی ساختمان های اداری این منطقه و تهیه اطلاعاتی درخصوص ضرورت، موقعیت احداث نیروگاه و برآورد هزینه این عملیات، کلید خورد. 

به گفته او عملیات احداث نیروگاه خورشیدی در سایر ساختمان های اداری منطقه پس از بررسی و تهیه شناسنامه فنی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

توکلی ضرورت استفاده از انرژی‌های نو، پاک و تجدیدپذیر وکاهش معضلات زیست محیطی را از اهم اهداف احداث نیروگاه خورشیدی دانست و ادامه داد: درراستای بهینه سازی مصرف انرژی طرح مدیریت سبز نیز در ساختمان خدمات شهری و محیط زیست این منطقه به عنوان پایلوت، در اولویت برنامه های اجرایی سال جدید قرار گرفته است.

شهردار منطقه در بخش دیگری از پیوستن شهرداری این منطقه به بزرگترین پویش زیست محیطی در «ساعت زمین» خبر داد و افزود: در راستای تحقق این رویداد بزرگ جهانی که امروز 7 فروردین همزمان با آخرین شنبه ماه مارس اجرا می شود، فضاهای عمومی و ساختمان های اداری شهرداری این منطقه به مدت یک ساعت از 20:30 الی 21:30 خاموش می شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: