به گزارش برنا؛ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، غرب اصفهان، فارس، دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران، وزش باد شدید، رعدوبرق به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب پیش بینی می‌شود.

در دامنه‌های زاگرس بارش پراکنده همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود و شدت بارش‌ها در شمال غرب و برخی مناطق استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی است.

فردا یکشنبه سامانه بارشی در اکثر مناطق کشور به جز بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب فعال است. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز دوشنبه به جر جنوب سیستان و بلوچستان، ایلام، کرمانشاه و غرب خوزستان بارش‌ها در سایر مناطق کشور ادامه خواهد داشت.

روز سه شنبه در شمال شرق، شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش پراکنده همراه با وزش باد شدید و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است.

روز چهارشنبه ناپایداری‌ها در اکثر مناطق کشور ادامه خواهد داشت.

امروز در شمال غرب، فردا و روز دوشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر،‌استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی  البرز کاهش نسبی دما روی می‌دهد.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای به شرح زیر نسبت به سیلاب ناگهانی،‌صاعقه و برق‌گرفتگی در 10 استان هشدار داد؛

توصیف سامانه: رگبار و رعدوبرق، وزش بادشدید موقت، گردوخاک و احتمال تگرگ

نوع مخاطره: رگبارباران و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت ، خیزش گردوخاک و احتمال تگرگ

منطقه اثر:

شنبه 1400/02/11 : کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، شمال تهران.

یک‌شنبه 1400/02/12 : تهران، البرز، نیمه شرقی سمنان، مازندران، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، شمال خراسان جنوبی.

اثر مخاطره: احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مستعد، احتمال وقوع تگرگ، وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک، شکستن درختان، احتمال آسیب به سازه‌های سست

توصیه: خودداری از تردد وتوقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، امتناع از کوهنوردی و عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب، تحکیم سازه‌های موقت و سست.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: